Togo

february 28, 2020

Lai gan Ligne Roset šogad svin savu 160 gadu jubileju, par tādu uzņēmumu, kādu to pazīstam tagad, tas kļuva vien 1973. gadā. Togad zīmols tika ne vien pie Ligne Roset nosaukuma, bet laida klajā vienu no ikoniskākajām un inovatīvākajām sēdmēbelēm dizaina vēsturē – Mišela Dukarua (Michel Ducaroy) radīto Togo.

Žana Rosē (Jean Roset) un Mišela Dukarua tikšanās 1960. gadā iezīmēja pagrieziena punktu Ligne Roset vēsturē. Abi kungi lieliski sapratās un ar laiku Dukarua kļuva par uzņēmuma dizaina nodaļas vadītāju. Ieviešot jaunas ražošanas tehnoloģijas un jaunus materiālus, dizainers padarīja Ligne Roset par vienu no inovatīvākajiem mēbeļu ražotājiem pasaulē.

Drosme eksperimentēt ir mantojums, ko uzņēmums saglabājis līdz pat šodienai, un arī Togo palicis nemainīgi svaigs, radošs un aizraujošs. Neparastais, krokotais spilvens bija īsta revolūcija – pirmais dīvāns bez karkasa uzreiz pēc iznākšanas saņēma René-Gabriel balvu par “inovatīvu un demokrātisku mēbeļu dizainu”. Togo zemais profils iemieso prieku, jauneklību un alkas pēc brīvības, kas spilgti raksturo septiņdesmito gadu puķu bērnu paaudzi.

Tomēr aiz šķietami vienkāršā un nepiespiestā dizaina slēpjas sarežģīts un ilgs izgatavošanas process, kas nebūtu iespējams bez roku darba. Ligne Roset rūpnīcā ir tikai 2 cilvēki, kas prot izveidot Togo slavenās krokas. Dīvāna ražošanā iekārtas tiek izmantotas vien sākumā, lai mērītu un izgrieztu audumu ar visaugstāko precizitāti. Šūšanas un stepēšanas procesā, kas var aizņemt pat 6 dienas, tiek apvienotas gan tehnoloģijas, gan amatniecība, tomēr paši pēdējie akcenti vienmēr tiek veidoti ar rokām, katram Togo piešķirot neatkārtojamu personību.

Laikam ejot, Togo kolekcija izpletusies plašumā – pieejami gan pufi un bērnu krēsliņi, gan zviļņi un dīvāni. Visu Togo dizains palicis uzticīgs Mišela Dukarua sākotnējai vīzijai, taču, rūpējoties par ilgtspējīgu dizainu, to ražošanā ieviestas mūsdienīgākās zemas emisijas tehnoloģijas, tiek izmantoti pārstrādājami materiāli, kas nav kaitīgi ne videi, ne mums un, protams, nodrošināti vislabākie darba apstākļi Ligne Roset darbiniekiem.

Vai vispār iespējams nemīlēt Togo?

No items found.