SENSE OF AUGUST BY ŽANETE ZAKOVICA-OZOLIŅA

August 23, 2023

Manu šī mēneša sajūtu veido apstāšanās. Apstāšanās pēc intensīviem projektiem un notikumiem. Ar augusta iestāšanos mana vasara it kā beidzas, sajūtās beidzas, kad neapzināti noskaņojos rudenim, kurš man saistās ar rutīnu un briedumu, bet noteikti ne ar garlaicību. Kaut kā sākums un beigas vienlaicīgi.

Kas ir pirmā komponente, par ko domājat, kad sākat darbu pie jauna objekta?

Cilvēks. Visa pamatā ir cilvēks, kuram tiek radīts konkrētais objekts. Kādas ir šī cilvēka intereses, vajadzības, vēlmes, dzivesveids, ritms utt.

Kas ir citas jomas, no kurām smeļaties iedvesmu?

Jebkura joma, vieta vai lieta spēj iedvesmot, vai arī gluži pretēji. Man lielu iedvesmu sniedz ceļošana, jaunu apvāršņu iepazīšana. Ceļojot manī atmostas pilnīgi cita enerģija.

Kāds ir bijis vērtīgākais padoms, ko kāds jums ir devis?

“Tas, ka neizdevās tā, kā iecerēts, nenozīmē, ka neizdevās. Citi jau nezina, kā bija iecerēts.”

Pastāstiet par ēku/vietu, kurā uzaugāt, aizvadījāt savu bērnību. Vai tas ir bijis Jūsu sākotnējais iedvesmas avots aroda izvēlē?

Mana bērnība pagāja Liepājā, Vecliepājas Kungu ielas koka namā. Savukārt par savu bērnības pagalmu saucu “Pētera I namiņa” pagalmu, kas atradās tieši blakus mūsu mājai. Tur arī aizvadīju bezrūpīgās bērnības dienas, ar štābiņu 100-gadīgajā vītolā, vērojot, kā turpat blakus darbnīcās tiek apstrādāts dzintars. Šobrīd “Pētera I namiņā” ierīkots Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs. Hoijeres kundzes viesu nams. Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Uzskatu, ka jebkura mūsu pieredze, vide, cilvēki mums apkārt veido mūs par tiem cilvēkiem, kas esam šodien. Tāpēc noteikti manas bērnības atmiņas un piedzīvotais ir atstājis nospiedumus manās nākotnes izvēlēs.

Kāds ir veiksmīgs projekts?

Manuprāt, veiksmīga projekta pamatā ir uzticība starp pasūtītāju un dizaineri. Savstarpēja saskaņa. Tālāk jau seko iekļaušanās termiņos, realizēt iecerēto, akli neskriet pakaļ pēdējiem trendiem, bet veidot ilgtspējīgu dizainu, kura pamatā ir dabīgi materiāli. Un visbeidzot izveidot tādu vidi, kurā pasūtītājs jūtas labi un ērti.

Instagram: https://www.instagram.com/zanete_zakovicaozolina/

_________________________________________________________________

Produktu izlase:

1. B&B Italia - Camaleonda

2. Foscarini - Filo

3. Pianca - Haik

4. DCW Éditions - Focus

5. Molteni & C - D.847.1

No items found.