“WFH!” Paliec mājās un strādā tikpat produktīvi!

march 18, 2020

Palikšana mājās nebūt nenozīmē to, ka šis laiks nav savienojams ar pilnvērtīgu darbu. Mūsu biroja risinājumu speciāliste Viktorija Kļukina dalās ar padomiem produktīvam darbam un ergonomiskai darba videi mājās.

Sāc ar gaismu! Laba darba vieta nevar iztikt bez pietiekama apgaismojuma. Ja iespējams, pārbīdi savu galdu pie loga. Dienām kļūstot garākām, dienasgaismas pietiek visam darba laikam. Turklāt, skats uz debesīm palīdz izstrādāties “nomodas” hormonam kortizolam, kas ļaus Tev saglabāt enerģiju un nekļūt miegainam.

Daudziem mājās nav pieejams ergonomisks biroja krēsls, tāpēc, lai nekaitētu savai veselībai, mājas krēslu papildini ar mazu spilventiņu muguras lejas daļā – tas palīdzēs noturēt taisnu muguru. Noteikti neaizmirsti arī pats piedomāt par savu sēdēšanas pozu! Un neaizmirsti izstaipīties!

Datora monitoru vai klēpjdatoru, paliekot zem tā grāmatas, pacel līdz acu līmenim! Tā Tu nekaitēsi savai sprandai. Lai nenoslogotu plaukstas locītavu, klēpjdatoru papildini ar klaviatūru un peli.

Ļoti jācenšas nestrādāt gultā, dīvānā vai virtuvē. Tas traucēs koncentrēties un būs grūtāk nošķirt darbu no atpūtas. Lai nezaudētu darba ritmu, noteikti saglabā “work / life” balansu! Ievēro darba laiku, un, ja esi cītīgi strādājis visu dienu, vakarā atpūties.

Ievēro pusdienlaiku un izmanto šo brīdi, lai izkustētos. Ja Tev pieejama ārtelpa, paelpo svaigu gaisu, bet atceries ievērot visus drošības noteikumus!

Laikā, kurā runā pa telefonu, atraujies no datora ekrāna un pastaigā pa istabu!

Produktīvam darbam jānoskaņojas, tāpēc darba laiku neaizvadi pidžamā vai treniņtērpā. Ja saņemsi negaidītu video zvanu, šāds apģērbs atstās neprofesionālu iespaidu.

 

No items found.