FANTINI. STIKLA GAISĪGAIS MIRDZUMS

june 14, 2022

Stils, tradīcijas, elegance, izsmalcinātība, greznība un augstākās klases stikla meistarība: tādas ir izsmalcināto Venezia rokturu īpašības. Ar dažādām formām tiem ir pārsteidzošs materiāla dziļuma un caurspīdīguma trīsdimensiju efekts. Stikla gaisīgais mirdzums un košo krāsu spēles – kā muzeju vitrīnās izstādīti dārgakmeņi.

Caurspīdīguma, taustes un hromatiskās plūstamības burvība un ar rokām darināto izstrādājumu unikālais raksturs ir jauno Murano stikla rokturu izcilās īpašības, ko izstrādājuši Matteo Thun un Antonio Rodriguez sadarbībā ar Venini.

Sērijā ietilpst divas atšķirīgas produktu grupas: divu toņu rokturi un filigrāni rokturi. Šīs abas ir atšķirīgas senās Murano stikla mākslas tehnikas, kuras Venini vienmēr ir radījis ar nepārspējamu prasmi, izveidojot unikālus mākslas darbus, kas izceļ ar rokām darinātu priekšmetu kvalitāti un skaistumu.

Divu toņu rokturiem ir cilindriska forma ar tīrām, noapaļotām malām, kas pastiprina divu toņu kombināciju plūstošo efektu: akvamarīns/zaļš, ametists/dzintars, sarkans/dzintars.

Olu formas filigrāni rokturi, kas pieejami baltā un melnā krāsā, ir maigi un jutekliski pieskārienam. Filigrāns stikls ir ārkārtīgi eleganta dekoratīva tehnika, ko 16. gadsimtā pilnveidoja Murano stikla meistari, kuri šo tehniku aizveda no Venēcijas uz visu Eiropu. Tas ir izgatavots, caurspīdīgā korpusā iestrādājot taisnus vai savītus stikla stieņus, radot stiklā smalku mežģīņu efektu.

Stikls ir pieejams arī grieztās, daudzšķautņainās cilindriskās versijās, kurām ir klasisks, taču mūsdienīgs izskats. Tie ir debeszilā, dzintara un baltā krāsā, un tie var būt caurspīdīgi vai necaurspīdīgi. Metāla pamatne, kas ir vienā līmenī ar stikla korpusu, vienmērīgi turpina savu daudzšķautņaino tekstūru.

Vairāk nekā septiņdesmit gadus Fantini ir izstrādājis un ražojis inovatīvus produktus, kuru rezultātā uzņēmums ir kļuvis par starptautisku atskaites punktu dizaina attīstībai savā nozarē. Fantini, ko 1947. gadā dibināja brāļi Džiovanni un Ersilio, vēl līdz šai dienai ir ģimenes uzņēmums.

Kāpēc Fantini ir īpašs? Visi uzņēmuma projekti ir dzimuši no zinātkāres un vēlmes turpināt eksperimentēt; arī šodien, pēc 70 gadiem, tas joprojām ir viņu radošuma dzinējspēks.

No items found.