“IMM COLOGNE 2020” TENDENCES – DABA UN TELPA

january 22, 2020

TRENTINI atklājis šī gada izstāžu sezonu, dodoties uz “imm cologne 2020”. Lai gan lielākie dizaina notikumi vēl priekšā, jau šobrīd iezīmējas galvenās aktualitātes. Pieaugot bažām par klimata pārmaiņām un pastiprinoties urbanizācijai, ražotāju dienaskārtībā arvien nozīmīgāku lomu ieņem ilgtspējība un dzīves telpas elastība.

Piedāvājam savus redzējumu par “imm cologne 2020”.

ILGTSPĒJĪGI MATERIĀLI

Lai gan dizaina ražotājiem ilgtspējība bijusi aktuāla jau ilgu laiku, šogad materiālu izvēle uzsvērta īpaši. Plaši izmantots masīvkoks un neapstrādāti, raupji dabisko šķiedru audumi. Šāda izvēle ne tikai palīdz ienest telpā mājīgumu, bet ir dabai draudzīga. Jāpatur prātā, ka ne visi dabiskie materiāli ir ilgtspējīgi. Liela loma ir arī to izcelsmei, tāpēc ražotāji izvēlas atbildīgi iegūtus kokmateriālus un ādu, lieto bambusu, pārstrādātus materiālus kā arī attīsta pavisam jaunus, dabai draudzīgus risinājumus.

BIOFILIJA

Biroja kontekstā biofilija tiek pieminēta jau kādu laiku, bet tagad tā ienāk arī mūsu mājokļos. Telpas tiek bagātīgi dekorētas ar augiem un papildinātas ar ziemas dārziem. Joprojām aktuāla ir augu valsts motīvu izmantošana tapetēs, flīzēs un interjera priekšmetos. Tomēr biofilija ir daudz kas vairāk par augiem vien – tā ietver arī saikni ar ārtelpu, faktūru un formu dažādībā, kā arī dabisko apgaismojumu un ventilāciju.

ĀRTELPA – IEKŠTELPA – ĀRTELPA

Visspilgtākā Ķelnē redzētā tendence ir ārtelpas un iekštelpas saplūšana. Ražotāji piedāvā āra mēbeles, kas izskatās gluži kā dzīvojamās istabas dīvāns. Plaši tiek izmantoti high-tech materiāli ar augstu izturību, ļaujot iekštelpu mēbeles brīvi iznest arī uz terases. Robeža starp iekštelpām un ārtelpu pamazām zūd, ļaujot mums dzīvot elastīgāk.

MAZĀK IR VAIRĀK

Nekustamā īpašuma cenām turpinot kāpt, mājokļa platība pilsētās kļūst arvien mazāka, un šogad arī luksus ražotāji piedāvā kompaktus risinājumus nelielām telpām. Tomēr “mazāk ir vairāk” neattiecas tikai uz mēbeļu izmēru, bet arī uz mūsu patēriņa kultūru. Domājot par jaunākiem klientiem, tiek piedāvāti ekonomiski, bet kvalitatīvi risinājumi, kas varēs kalpot gadiem ilgi.

INTEGRĒTI TEHNOLOĢISKIE RISINĀJUMI

Neskatoties uz to, ka mēbeļu ražotāji tradicionāli ir diezgan konservatīvi,  mēbeles arvien vairāk tiek papildinātas ar tehnoloģijām – galdos, plauktos un naktsskapīšos tiek integrēti bezvadu lādētāji, skapji tiek aprīkoti ar gaisa attīrītājiem un automātiskām atvēršanās sistēmām.

MONOLĪTAS FORMAS

Interjera dizainā vērojama modernisma atgriešanās, un arī mēbeles iegūst ģeometriskākas formas – tās kļuvušas lakoniskākas un vienkāršākas. Nereti dizaini izvēlējušies mēbeļu apdarē lietot vien vienu materiālu, radot monolītu izskatu.

DABAS TOŅI UN PAMATKRĀSAS

Atgriešanā pie dabas šogad vērojama arī krāsu toņu izvēlē. Pantone par šī gada krāsu pasludinājis zilo, tomēr Ķelnē viennozīmīgi dominēja brūnā krāsa. Daudzi stendi tika ieturēti smalki niansētos, neitrālos toņos. Otra tendence saistīta ar Bauhaus ietekmi – drosmīgākie  ražotāji izvēlējušies pamatkrāsas un spilgtus, tīrus toņus.

No items found.