Pirce

october 28, 2015

“Tehniskā apgaismojuma ierīcei ir dvēsele, tā stāsta stāstu, nereti tā ir dzeja bez uzrakstītām rindām. Gaismai ir smarža, tā ir dzīva, dinamiska, intīma un maiga. Projektos, cienot gaismas dabu, pieņemot tās valodu, kas veidota no gaismēnām, mēģinot sasniegt tās dažādās interpretācijas, es savā raksturīgā veidā pieeju gaismas maģiskajai dabai.” – Giuseppe Maurizio Scutellà

Giuseppe Maurizio Scutellà dzimis 1962. gadā Alcamo pilsētā. Jau kopš agras bērnības pievēršas zīmēšanai. Ietekmi uz viņa daiļradi atstājusi arī Sicīlijas sala, kas ir kā brīvdabas muzejs ar ekspozīcijām no grieķu senatnes līdz barokam. Kā reiz minējis pats Giussepe: “Mēs esam mūsu pieredzes summa. Vēsture, vietas, kur mēs dzīvojam, cilvēki, ar kuriem mēs saskaramies ikdienā, veido to, kas mēs esam. Mūsu individuālā uztvere, mūsu personīgie filtri izkristalizē no tā visa esenci.”

19 gadu vecumā, trokšņainajā Lombardijas metropolē – Lumezzane, ieguvis rūpnīcības eksperta diplomu mehānikā. Giuseppe 12 gadus strādājis par vecāko tehnisko projektu metālapstādes un plastmasas veidņu dizaineri un sadarbojies ar Kawasaki, Ducati Bonfiglioli, Sylber, Metalwork, Gaggia, Mercedes, Fini, Prisma, Tronconi, Artemide. Pēc tikšanās ar Angelo Mangiarotti, 1986. gadā, pievēršas dizainam. Iedzimtais talants zīmēšanā un iegūtās prasmes mehānikā kalpo kā pamats sadarbojoties ar prestižiem vietējiem uzņēmumiem kā ārštata gaismas dizaineris.

Viņa sadarbība ar Artemide sākās 2008. gadā, kad tika radīts Pirce gaismeklis. Tas radies vienā acumirklī, kā pašsaprotama un teju vai dabiska atbilde uz projekta prasību un dizainera izpratni par gaismu, kā vieglu, poētisku un netveramu parādību. Pirce – smalka, krāsota alumīnija struktūra (skulptūra), kuras spirālveida forma veido unikālu gaismēnu spēli.

Pirce gaismekļa saņemtie apbalvojumi: Good Design Award 2008, Red Dot Award 2009, IF Design Award 2010.

No items found.