SENSE OF NOVEMBER BY DĀVIS ŠTRAMS

November 17, 2023

Manu šī mēneša sajūtu veido apziņa, ka pārvērtības var būt gan skaistas, gan neizbēgamas. Rudens ir gadalaiks, ko raksturo dabiskas pārmaiņas, tā dziļākā nozīme bieži vien ir saistīta ar pāreju, pārdomu un pārmaiņās atrodamo skaistumu.

Kas ir pirmā komponente, par ko domājat, kad sākat darbu pie jauna objekta?
Jebkurš projekets sākas ar lietotāja un konteksta izpēti, ir būtiski definēt parametrus, kas ļaus radīt piemērotus un pielāgotus risinājumus gala lietotājam un būs unikāli attiecīgajam kontekstam.

Kas, Jūsuprāt, ir galvenais arhitektūras uzdevums?
Pēdējos 100 gadus arhitektūra ir bijusi iesaistīta muļķīgā spriedzē starp formu un funkciju, kamēr augstais modernisms ir priviliģējis funkciju pār formu, daži no mūsdienu labākajiem dizaineriem apgalvo, ka arhitektūra ir saistīta ar estētiku, nevis daudz ko citu. Arhitektūra, manuprāt, ir gan funkcija, gan forma. Ticu, ka arhitektūra var darīt lietas. Tā nav tikai reprezentatīva mākslas forma. Mēs runājam par veiktspēju. Estētika ir daļa no izpildījuma, tāpat kā funkcija.

Uzskatu, ka cīņa starp formu un funkciju ir virspusēja un neproduktīva. Tā vietā uzsverot veiktspēju — formas un funkciju hibrīdu, kas pielāgota katra klienta vēlmēm un katra projekta ierobežojumiem, mēs atbrīvosim arhitektūru no nogurušām debatēm par to, vai tā ir māksla vai instruments. Tāpat kā māksla darbojas, tā arī instrumenti darbojas.

Kas ir citas jomas, no kurām smeļaties iedvesmu?
Mūsu studijas ideoloģija un pieeja ir balstīta uz interdisciplināru dizainu, tādēļ bieži sanāk smelties iedvesmu no modes, mūzikas, mākslas, grafiskā un industrialā dizaina.

Kā arhitektūra un dizains veicina izmaiņas vidē un sabiedrībā?
Manuprāt, dizains definē cilvēka un dzīves progresu. Mans darbs ir balstīts uz pieņēmumu, ka labs dizains rada pozitīvus rezultātus cilvēkiem

U - E - studio

U - E - studio PORTFOLIO

U - E - studio INSTAGRAM

_________________________________________________________________

Produktu izlase:

1. Molteni&C - D.156.3

2. Zanotta - Bumper

3. Listone Giordano - Biscuit

4. Tubes - Milano

5. Foscarini - Couchin 1

6. Walter Knoll - Safara Carpet

7. 41zero42 - Wall Paper41 Up Dian

8. Walter Knoll - Ischino Side

No items found.