MILAN DESIGN WEEK PREVIEW

april 09, 2015

Laika atskaite ir sākusies, un līdz gada vērienīgākajam dizaina notikumam ir atlikušas tikai dažas dienas. Salone del Mobile, iSaloni, Milānas dizaina nedēļa vai kā jums labpatīk dēvēt šo krāšņo karuseli no 14. Līdz 19. aprīlim vēstīs par aktuālāko nozarē. Tas, kurš ir apmeklējis Milānas mesi, zina, ka veiksmīgam šī maratona finišam ir būtiskas divas lietas: a) ērtas kurpes b) plāns ar lietām, ko redzēt. Mēs šoreiz par otro – interesantiem notikumiem, izstādēm un instalācijām ārpus Rho halles. Ciao e ci vediamo a Milano!

„The unexpected welcome” vol 3 by Moooi.

Trešo gadu pēc kārtas 1700 m2 no Zona Tortona kvartāla kļūs par Holandes dizaina štābu. Par šī gada „The unexpected welcome” scenogrāfiju rūpēsies fotogrāfs un mākslinieks Rahi Rezvani ar jaunu versiju par to, ko asprātīgs dizains var paveikt ar monumentālu rūpnīcas telpu un tās apmeklētāja apziņu. Adrese: via Savona 56.

Labu apetīti Triennālē.

Atgādinot par šī gada Itālijas vērienīgākā notikuma tuvošanos, Milānas dizaina muzejs dodas pusdienās un variē ar Milānas EXPO sloganu “Feeding the Planet, Energy for Life”. Piedāvājumā pasta, pica, prošuto un viss, kas griežas ap ēdiena kultu. Muzejs vienlaicīgi „servēs” divas izstādes – ”Cucine & Ultracorpi”, kas iedziļināsies virtuves iekārtojuma vēsturē un retrospekcija „Arts & Foods”, kas iztirzās ēdiena un mākslas attiecības. Adrese: viale Alemagna 6, Milāna.

Daudz laimes! Molteni 80.

Dibināta 1934. gadā kā neliela ģimenes amatnieku darbnīca, Molteni rūpnīca šogad atzīmē savu astotās desmitgades jubileju. Notikumam par godu fabrikas piedāvājumā  dizainera Jasper Morrison veidota vēstures panorāmu, kurā viss no Molteni zīmola klasikas līdz nerealizētiem prototipiem. Adrese: Galleria d’Arte Moderna, via Palestro 16.

On An Empty Stomach.

Vēl viena izstāde, kas ir veltīta Milānas Expo – septiņpadsmit mākslinieku viedoklis par ēdienu uz oriģinālas skatuves. Izstādes atrašanās vieta būs Lazzaretto -nams, kas no vecas Milānas slimnīcas ēkas nupat ir pārtapis par laikmetīgu mākslas un dizaina centru. Izstādes kuratori ir DWA Studio (Alberto Artesani and Frederik De Wachter), dalībnieku sarakstā: Patricia Urquiola, Luc Guy Beaussart, Diego Grandi, Lachaert & D’Hanis, Studio Dessuant Bone, Ferruccio Laviani. Adrese: via Lazzaretto, 15.

The Garden of Wonders. A Journey Through Scents.

Šī gada obligāto apskates vietu sarakstā arī Brera botāniskais dārzs. Tur instalācijas no Campana Brothers, Dimore Studio, Piero Lissoni, Jaime Hayon, Front, Tord Boontje, Jean-Marie Massaud un Nendo reanimēs stāstu par smaržu zīmoliem, kas izzuda pagājušajā gadsimtā. Kuratora lomā Ferruccio Laviani. Adrese: Orto Botanico di Brera.

Lexus – A journey of the senses.

Par maņām šogad spriedīs arī Lexus auto zīmols. Notikumam „pie stūres” būs japāņu šefpavārs Hajime Yoneda ar paralēlām performancēm no 12 Lexus Design Award konkursa finālistiem. Adrese: Via Tortona, 32.

MINI & Jaime Hayon present ‘Urban Perspectives’.

Milānas dizaina nedēļā savu sakāmo paudīs arī MINI auto zīmols, kas kopā ar spāņu dizaineru Jaime Hayon šogad pievērsīsies urbanizācijas un mobilitātes tēmai. Ja precīzāk, tad kolorītā MINI Citysurfer motorollera koncepta prezentācijai. Sirreāla telpa, iespaidīgs grafiskais dizains un britu & spāņu zinātniskā fantastika radošākajā no versijām. Adrese: via Bergognone 26.

Moroso & Jörg Schellmann.

Moroso Via Pontaccio salonā šogad instalācija no Jörg Schellmann. Programmā gan dizainera mēbeļu jaunumi Moroso zīmolam, gan mākslinieku Donald Judd, Cindy Sherman un Gerhard Merz darbi. Adrese: via Pontaccio 8/10.

“Eat Shit” by Design Academy Eindhoven.

Pirmā jaunatklātā Eidenhovenas dizaina akadēmijas “Food Non Food” departamenta uzstāšanās, kurā tiks spriests par ēdinu un tā pārpalikumiem. Zem provokatīvā nosaukuma gan studentu darbu izstāde, gan brokastu dizaina diskusijas.

Welc#ome on Board.

Pēdējais un ne mazāk būtiskais!  “SaloneSatellite” ietvaros neaizmirstiet apskatīt, novērtēt un labu ceļa vēju novēlēt arī mūsu pašmāju censoņiem – Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem. Par šo vairāk informācijas ŠEIT >

No items found.