SENSE OF NOVEMBER BY ANNA BATES

november 30, 2022

ANNA BATES

Designer in charge / Place maker / Founder

Novembris. Mēnesis, kad idejas tiek atklātas, apvienotas, iespējams tīši un neparedzēti pārtrauktas, deformētas jaunajam sākumam. Labāk ir izgāzties oriģinalitātē nekā gūt panākumus atdarināšanā.

Kas ir Jūsu vismīļākā projekta stadija?

Aizrautība! Tajā brīdī, kad strādāju pie kāda projekta, tā ir mana prioritāte. Bez aizrautības nav iespējams radoši strādāt – ja nav aizrautības, tad neveidojas mijiedarbība – ne ar pašu projektu, ne cilvēkiem, kas ar tevi kopā strādā, ne ar klientu. Nav iespējams otram radīt ko bezpersonisku, bez tiešas saiknes un konekta. Biznesā ir vajadzīga savstarpēja interese, lai process būtu produktīvs. Esmu pārliecināta, ka pievelkam tādus cilvēkus, kādi esam mēs paši. Tajā momentā, kad esmu iesaistīta kādā projekta, esmu tajā iekšā par 100 procentiem, tajā pašā mirklī tas top par vissvarīgāko objektu. Tas ir stāsts par šeit un tagad. Viss, kas jau reiz ir realizēts, paliek kā stāsts, emocijas, pieredze. Projekti, kas notiek šobrīd, noteikti ir visaktuālākie.

Kas ir citas jomas, no kurām smeļaties iedvesmu?

Labs jautājums, ko es pati kāreiz nesen uzdevuu 111 arhitektiem, kad strādāju pie nesen manis izdotās grāmatas INCEPTION 111. Grāmata ir par to, kā mēs iedvesmojam viens otru, par autorību un kolektīvo radīšanu. Es iedvesmojos no savas ikdienas. Būvēju visu savu pasauli ap cilvēkiem, vietām un lietām, kas pēc maniem ieskatiem  mani iedvesmo.

Mani iedvesmo svētdienas rīti bez steigas, filmas bez beigām, mana ģimene, manas mājas un pilsēta, kurā dzīvoju.

Kas pašlaik Jūs aizrauj, liek acīm iedegties un kā tas bagātina Jūsu darbu?

“Be the change” – Manā skatījumā, tas, kā es dzīvoju, vai tas, kā man interesē būt, ir konstantas pārvērtības, attīstība un izmaiņas. Svarīgi ir pielāgoties un nevis nestāvēt uz vietas, man patīk būt kustībā. Gan tiešā, gan netiešā veidā. Man darbā aktuālākais ir, lai ar katru nākamo projektu es jūtu izaugsmi. Tajā momentā, kad Tu kāp ārā no savas komforta zonas, – tajā momentā ir sajūta, ka tikai tagad Tu sāc saprast dzīvi, ko pirms tam, iespējams, nemaz nesaprati.

MAKE MAKE ( New York ) architecture and design

www.makemake.nyc

ANNVIL ( Riga ) spatial design practice

www.annvil.lv

__________________________________________________________________________________________________________

Produktu izlase:

1. MOOOI

2. Ligne Roset

3. Walter Knoll

4. Alessi

No items found.