SENSE OF FEBRUARY BY KRISTĪNA REINBERGA

February 24, 2023

Manu šī mēneša sajūtu veido apkārt notiekošais. Kustība. Kņudoņa. Kā mazs bērns mēģinu saskatīt, ieelpot sev apkārt notiekošo – izstādes, filmas, ceļojumus, nejauši sastaptus cilvēkus, grāmatas, sarunas, mūziku...Arī cilvēku dvēselisko skaistumu. Dažādību. Nepatīkamas situācijas nomaina skaisti, sirsnīgi notikumi, mijiedarbības. Pasaule plūst un mainās, un man gribas būt daļai no šīs kustības, ļauties, vērot. Mainīties.

Bez kā interjers nav pilnīgs?

Bez cilvēka, kuram konkrētais interjers tiek veidots. Bieži kavējos pārdomās, kas tad īsti ir interjera dizains. Varbūt tas lielākoties ir par sajūtu, kas mums rodas, ieejot telpā? Katram tā veidojas citāda, balstoties uz personīgo pieredzi, vidi, kurā uzaugts, dzīvots, vērtībām. Tomēr interjers nekad nav pilnīgs bez stāsta – stāsta, kuru iesāk dizaineris kopā ar pasūtītāju un citām iesaistītajām personām un kuru turpina un pilnveido telpas lietotājs. Un te nav nozīmes, tā ir privāta vai publiska telpa.

Pastāstiet par ēku, kurā uzaugāt, aizvadījāt savu bērnību. Vai tas ir bijis Jūsu sākotnējais iedvesmas avots aroda izvēlē?

Līdz vienpadsmit gadu vecumam mitinājāmies divstāvu koka mājā, kur ar māsu durvju vietā biežāk izmantojām logu, lai ātrāk varētu tikt pagalmā dzīvoties. Veidojām štābiņus zem zemes, kokos, škūņos, uz jumta, tikko atvestā malkas kaudzē, saaugušos ceriņu krūmos. Mums nebija robežu. Visu, ko vien varējām iztēloties, bija iespēja kaut kādā veidā realizēt. Nekas nav mainījies arī šodien.

Vismīļākā projekta stadija?

Stāsta veidošana, iepazīstot klientu. Mijiedarbība starp telpas funkciju, klientu, sapņiem, vidi, kādā telpa atrodas, ģeogrāfisko novietojumu, vēsturisko mantojumu, ekoloģijas nospiedumus, nākotnes vīzijas. Sākumā praktiski nekad nav iespējams uzminēt, kurp šis stāsts mūs aizvedīs, un tas vienmēr rada tādu aizraujošu satraukumu.

Kā arhitektūra un dizains veicina izmaiņas vidē un sabiedrībā?

Interjers un arhitektūra kalpo cilvēkam. Tas ir kā tilts starp dabu un cilvēku. Rīks, kas padara mūsu ikdienu funkcionāli saprotamāku un vieglāku vai tieši otrādi – sarežģītāku. Uz kuru pusi tiek veicinātas izmaiņas – tā jau paliek katra profesionāļa atbildība.

https://www.instagram.com/kristina.reinberga/

_________________________________________________________

Izvēlētais produkts:

Artemide – Eclisse

No items found.