SENSE OF JANUARY by Eva Staņeviča

january 21, 2016

Janvāra sajūta…
Mana janvāra sajūta ir mājīgums, miers un apcerīgums. Sācies jauns gads, ir balti un gaiši, tiek kalti plāni nākamajam gadam. Pūkains sniegs, melnbaltā apsnigušo koku grafika un taupes toņi dabā piešķir janvārim gaisīgu un cerīgu noskaņu. Mājās tiek kurināts kamīns, darbināti radiatori un lietoti balti un mīksti pledi. Baltie, pasteļzilie un taupes toņi ir manas janvāra krāsas.

Kas ir pirmais priekšmets, ko Jūs atceraties? Kas ir pirmā lieta, kas izraisīja interesi par dizainu?
Ļoti spilgtā atmiņā man ir mammas gredzens ar milzīgu dzintaru, ļoti skaists, tas man, kad biju pavisam maziņa, ļoti patika. Bet cik sevi atceros, mani valdzinājušas skaistas lietas telpā un telpas kompozīcija kopumā. Labs produktu, interjera dizains un arhitektūra ir tas, kas mani iedvesmo visvairāk.

Kas būs nākamā nozīmīgā tendence (interjera) dizainā?
Runājot par produktu dizainu, domāju, ka nākošā nopietnā dizaina tendence un patiess luksuss būs amatniecības tradīcijas mūsdienu dizainā. To jau var ievērot labos dizaina priekšmetos – itāļu, franču, angļu un arī latviešu – to pamatā ir labi attīstītas un koptas amatniecības prasmes. Tas tiks novērtēts aizvien vairāk un apvienojumā ar mūsdienu tehnoloģijām tiks radītas jaunas dizaina pērles. Interjerā asas šķautnes nomainīs plūstošākas līnijas, misiņu un bronzu – melns tērauds, kā arī pasteļtoņi un dabas iedvesmoti materiāli turpinās savu uzvaras gājienu.

Produktu izlasē:
Moooi gaismeklis RANDOM LIGHT. Dizains: Bertjan Pot, 2001
Moooi paklājs CRYSTAL ICE. Dizains: Marcel Wanders
Alessi trauks FRANCESCA. Dizans: Lluís Clotet
Moroso dīvāns REDONDO. Dizains: Patricia Urquiola, 2010
Inalco TOUCHE 1.0 flīzes. 2015
Tubes radiators ADD-ON. Dizains: Satyendra Pakhalé

Interjera dizaineres Evas Staņevičas portfolio.

No items found.