"Pulcina" jaunās tūkstošgades mokas kanniņa

december 16, 2015

Espreso kafijas kanniņa „Pulcina” (no itāļu valodas cālis) ir radies „Alessi” un „illycaffè” ilgtermiņa sadarbībā, kuras mērķis bija radīt „jaunās tūkstošgades mokas krūzi”. Projekts sākās pirms piecpadsmit gadiem, lai uzlabotu klasiskās mokas krūzes funkcionalitāti, cenšoties izstrādāt formu, kas izceltu kafijas organoleptiskās īpašības.

Analizējot procesus, kas notiek mokas kafijas kanniņā, eksperti „illy” izpētes un attīstības laboratorijā atklāja ideālu formu, lai panāktu optimālu kafijas izvilkumu un aromāta pastiprinājumu.

„Nosaukums „Pulcina” ir atsauce uz tā iekšējo formu” sacīja De Luke (De Lucchi). „Tas ir ieapaļš ar izstieptu siluetu un sarkanu (vai melnu) rokturi. Nav pārsteigums, ka snīpis atgādina knābi”.

„Tas tiek saukts par „Pulcina”, jo es to izveidoju Čioso ciematā, kur atrodas mana privātā studija,” sacīja De Luki. „Tur es strādāju vienatnē pie savām nelielajām skulptūrām un glezniņām”.

„Sākotnēji Čioso bija kā liels putnu būris ar daudzām vistām, gaiļiem un cāļiem. Manā dzimšanas gadā bija epidēmija, kurā tie visi gāja bojā, tādējādi es savā ziņā varu teikt, ka esmu vienīgais cālis, kurš izdzīvoja”.

Alessi/ illycaffè Moka Pulcina by Michele De Lucchi from Mario Greco on Vimeo.

No items found.