MOLTENI&C 2021 JAUNUMI

september 03, 2021

Molteni & C 2021. gada jaunumi – Gio Ponti mēbeles un minimālismā iegremdēti risinājumi.

Apaļais D.154.5 atzveltnes krēsls, kuru 1954. gadā radīja Gio Ponti, ir pievienots zīmola ikonu izlasei. Arhitekts izmantoja novatoriskus materiālus un tehnoloģijas – ādai līdzīgu plastmasu, saliektas saplākšņa detaļas un plānas metāla kājas ar neslīdošiem stiprinājumiem. Produkts izceļas ar avangardisku “vieglu” izskatu un aerodinamisko siluetu. Ponti to īpaši iecienīja un izmantoja daudzos savos projektos.

Vēl viens Gio Ponti darbs, ko šogad atkārtoti prezentēja Molteni & C, ir elegantais rakstāmgalds Scrittoio D.847.1 no valrieksta. Modelis tika izstrādāts 1947. gadā, Ponti to pirmo reizi prezentēja Triennālē Milānā un 16. starptautiskajā izstādē Barselonā. Galda dizains pārsteidz ar ģeometriskām līnijām un gludu kontūru kombināciju – objektā gandrīz nav taisnu leņķu.

Molteni & C iedvesmojas ne tikai no itāļu dizaina zelta laikmeta, jo 2021. gada jaunumi ietver priekšmetu, ko 1991. gadā izveidoja Aldo Rossi un Luca Meda. Tas ir Piroscafo skapis, kura fasādi klāj kvadrātveida stikla logi. Pateicoties iespaidīgajam izskatam un ērtībām, Piroscafo ir kļuvis par vienu no populārākajiem modeļiem gan birojos, gan privātmājās un dzīvokļos. Skapja jaunā versija uzsver tās arhitektūras iezīmes – dizains veidots no eikalipta koka un tas ir efektīvi izgaismots.

No items found.