SENSE OF MARCH BY MARITA SĪMANE

March, 2024

Manu šī mēneša sajūtu veido dinamika, kustība un pozitīva transformācija kā nepārtraukts process. Pavasaris, manuprāt, eksistē, lai visiem atgādinātu to, ka ir jauns sākums. Visi rosās, pilsētā ienāk krāsas, saule,plaukst ne tikai zaļumi, bet arī smaids uz cilvēku sejām. Tā ir patiesi patīkama sajūta un laiks jaunām iedvesmām, idejām un projektiem!

 

Kas ir pirmā komponente, par ko domājat, kad sākat darbu pie jauna objekta?

Katrs projekts ir unikāls ar savu telpas/vietas raksturu, nepieciešamo funkciju un lietotāju, tā vēlmēm un vajadzībām. Tāpēc svarīgi ir izprast un "sajust" šo iepriekš minēto sadaļu mijiedarbību jau sākuma stadijā, lai nodrošinātu funkcionāli piemērotu, vizuāli pievilcīgu gala rezultātu, kas apmierinās gan tā lietotāju, gan projektētāju.

 

Bez kā interjers nav pilnīgs?

Manuprāt, princips, ka mēs veidojam interjeru tā lietotājam būtu svarīgākais, jo interjers bez cilvēka, kam tas ir paredzēts nav pilnīgs un "dzīvs". Tomēr svarīgi ir arī pati telpa, tās raksturs un funkcionalitāte,uztverams telpas plānojums un pieejamība. Tas tāds nebeidzams riņķis - telpa- funkcionalitāte - lietotājs - šīs ir svarīgākās substances, kas jāievēro visa projekta ietvarā, lai radītu dzīvotspējīgu un pilnīgu interjeru!

Ja to ir izdevies izpildīt - bravo!

 

Vismīļākā projekta stadija?

Katrai projekta stadijai ir savs "šarms". Sākot no ideju apmaiņas ar klientu sākumā, beidzot ar pēdējo pieskrūvēto āķīti objektā. Katrs projekts un tā stadija var sniegt iespēju uzzināt un iemācīties ko jaunu gan klientam, gan pašam autoram - atklāt jaunus produktus un materiālus, atrast risinājumus neparedzamām situācijām būvniecības stadijās, un galu galā ieraudzīt gatavo rezultātu dzīvē.

 

Kas ir citas jomas, no kurām smeļaties iedvesmu?

No lielajiem iedvesmas "avotiem" - māksla, scenogrāfija un īslaicīgā arhitektūra. Kā arī mode ir noteikti neatņemama sastāvdaļa no kuras smelties iedvesmu ikdienā.
Kopumā iedvesmai nav robežu, un brīžiem arī ikdienišķs sīkums var sniegt bagātīgu un daudzveidīgu iedvesmu, kas veido un uzlabo kreatīvo procesu un var papildināt un bagātināt interjera dizaina procesu.  

Kas bija pirmā lieta, kura Jums izraisīja interesi par arhitektūru?

Bērnībā daudz laika pavadīju sabiedriskajā transportā braucot uz/no sporta treniņiem. Apbrīnoju esošo Rīgas arhitektūru, tomēr man jau tad "lūza sirds" par pamestām ēkām. Vēl tagad atceros brīdi, kad sapratu, ka vēlos būt arhitekte - braucot gar Ezermalas ielu Mežaparka virzienā, atrodas bijusī Linu un džutas manufaktūra. Jau tad tā nebija labākajā tehniskajā un vizuālajā stāvoklī, tomēr tā aizrāva manu sirdi ar savu arhitektonisko apjomu, būvdetaļām, dekoratīvajiem elementiem, un skaidrs bija viens - viņu būtu brīnišķīgi atjaunot, piešķirot tai pilsētai nepieciešamu funkciju, un varbūt ar to arī es varētu dzīvē nodarboties!

Uzkatu, ka tāda tipa ēkas ir unikāla un neazvietojama pilsētas vēsturiska liecība, kas, manuprāt, būtu jāsaglabā. Daudz efektīvāk ilgtspējīgas pilsētvides principi realizējas izmantojot esošus resursus un infrastruktūru, šajā situācijā atjaunojot esošas, neizmantotas ēkas, kas zaudējušas savu funkcionalitāti pilsētas kontekstā.

Ar šādu filozofiju arī gāju uz mērķi jau kopš 6.klases.

Vēl joprojām ar pietāti un mīlestību novērtēju vēsturisko arhitektūru, vienmēr priecājos par objektiem vēsturiskās ēkās, un esmu pamatīgs muižu fanāts.

Instagram: @marsstudio.lv

https://www.instagram.com/marsstudio.lv/?igsh=MTl5NnBsZ2hzaGFlbA%3D%3D

- - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - -

PRODUKTU IZLASE:

1. LUCE ORIZZONTALE S1 - Flos

2. TOGO - Ligne Roset

3. QUADERNA - Zanotta

4. STROKE - CC-Tapis

5. TACCIA - Flos

6. BISCUIT - ListoneGiardano

7. DETOUR - Wittmann

No items found.