DIZAINS VASARAI

june 08, 2017

Vasarai sākoties, iepazīstinām ar  jaunāko ārtelpas dizainā. Dzīvespriecīgi pasteļtoņi, jauni apdares materiāli, kā arī oriģinālas priekšmetu aprises ir tas, ar ko šogad Milānas dizaina nedēļas apmeklētājus iepriecināja «Kettal».

Dizaina dueta «Doshi Levien» un «Kettal» sadarbība šogad ir vainagojusies ar jaunu audumu izlasi un ekspresīvu dizaina elementu — atpūtas krēslu «Cala». Mēbeles iedvesmas avots ir meklējams franču dizaina vēsturē un «Emanuelle» pīto krēslu tipoloģijā. Līdzīgi kā kulta «Emanuelle» arī «Cala» krēslam ir izteikti augsta atzveltne, taču atšķirībā no franču versijas «Doshi Levien» darbs ir gaisīgs un mūsdienīgs. Mēbeles karkass ir izgatavots no alumīnija, savukārt pinums ir veidots no trikotāžas auklas. Gan karkasam, gan pinumam ir iespējami atšķirīgi krāsu risinājumi, kas ļauj krēslu organiski integrēt atšķirīgos interjera un eksterjera scenārijos. Milānas prezentācijā «Cala» kolekcija tika papildināta arī ar dīvānu, krēsliem, kā arī nelieliem galdiņiem.

2
foto_slider_1161_0_2016-09-13_5860-v3

 

«Skaistuma jēdziens ir ārkārtīgi svarīgs. Sajūta, ko cilvēkā var raisīt dizains, var būt ārpus racionālas izpratnes. Pat, ja dažreiz ir vieglāk nedomāt un nerunāt par estētiku, jo tas nav kaut kas noteikts un konkrēts, manuprāt, skaistums ir tas, ko mums, dizaineriem, vajadzētu virzīt un attīstīt bez sirdsapziņas pārmetumiem. Pietam, skaistums ne vienmēr nozīmē tikai formu vai materiālu, tas var slēpties arī darbībā un tajā, kā lietojam dizainu – mūsu žestos un kustībās, kad sēžam krēslā, taustām audumu vai atritinām paklāju. Indijā šādi rituāli ir visiem dzīves gadījumiem no dzimšanas līdz laulībām un nāves brīdim. Tās ir konkrētas norādes, kā lietām ir jānotiek,» par dizainu spriež «Doshi Levien» dizaineri — indiete Nipa Doši (Nipa Doshi) un britu izcelsmes dizaineris Džinatans Levī (Jonathan Levien).

Set_Bitta-Comedores-Mesa_Final_copia

Savukārt Rodolfo Dordoni (Rodolfo Dordoni) arhitektu birojs šogad piedāvā jaunumus «Bitta» kolekcijā. «Mans mērķis bija radīt materiāla pinumu, kas ir masīvs un gaismas caurlaidīgs,» par Bitta kolekciju saka Rodolfo. Tulkojot no itāļu valodas, nosaukums «Bitta» nozīmē «pietauvošanās», un kuģniecības faktūras ir tas, kas iedvesmoja autoru. «Bitta» sēdmēbeles ir gaisīgas un atturīgas, taču arī mājīgas un relaksējošas, savukārt jaunais ēdamgalds ir parocīgi transformējams un pieejams ar marmora, tīkkoka vai alumīnija virsmu.

«Kettal» eksterjera priekšmetu kolekcijā tagad arī gaismas ķermeņi – ūdens izturīga kolekcija «Mia» (diz. – Michael Carlot). Sērijā ir stāvlampas, griestu lampas, kā arī galda lampas ar uzlādējamu akumulatoru.

2400Set_Mia_final-2

Nemainīgi  lieliska ir jaunākā Džaspera Morrisona (Jasper Morrison) kolekcija «Riva». Tas ir trešais britu dizainera veikums «Kettal» fabrikā, un līdzīgi citiem darbiem arī šī mēbeļu sērija ir ieturēti eleganta un autoram raksturīgi atturīga. Šoreiz Džspera fokusā ir tīkkoks. Kolekcijā atpūtas krēsli, dīvāni, pusdienu krēsli un nelieli galdiņi.

foto_slider_1156_0_2016-09-13_5754-v2

 

No items found.