FLĪZES ĀRPUS IERASTĀ

may 27, 2019

Flīžu lieliskās īpašības jau gadu tūkstošiem ilgi ļāvušas tās lietot gan praktiskiem, gan estētiskiem mērķiem, tomēr tikai pēdējos gados tehnoloģiju attīstība devusi iespēju tām “izkāpt” no ierastā rāmja. Flīzes vairs nav tikai ērts risinājums vannas istabai un virtuves grīdai, bet dod dizaineriem un arhitektiem lielāku brīvību un iespēju panākt dizaina viengabalainību.

Labāko ražotāju centieni pilnveidot flīžu izgatavošanas procesu ļāvuši tām kļūt tik plānām, lielām un izturīgām kā vēl nekad. Augstas izšķirtspējas digitālā druka paver nebeidzamas dizaina iespējas lieliskā kvalitātē.

Ēkas fasāde ir gluži kā mūsu āda – tā ne vien aizsargā iekšieni un nodala to no ārējā, bet arī vēsta par mums apkārtējiem. Fasādes apdarei izmantojot flīzes, iespējams panākt gan monolītu ēkas izskatu, gan piešķirt tās ārienei rotaļīgumu, lietojot dažādas faktūras un tekstūras. Tomēr pats būtiskākais ir šī apdares materiāla tehniskais sniegums – flīžu fasāde palīdz ietaupīt enerģiju, kas nepieciešama ēkas apsildei un dzesēšanai, atbildot uz aizvien pieaugošajām prasībām pret ilgtspējīgu arhitektūru.

Lielformāta flīzes, kas sasniedz 3 x 1,5 m izmēru, ļauj veidot iespaidīgu un viengabalainu interjera arhitektūru. No tām iespējams veidot ne vien elegantu panelējumu, kurā nemanāmi integrētas durvis, bet arī slīdošas sienas un kolonnu apdari. Plānās lielformāta flīzes ir elastīgas, un tās var lietot pat izliektu sienu apdarē. Porcelāna flīzes marmora un oniksa apdarē iespējams izgaismot no aizmugures, veidojot interjerā integrētu gaismekli vai izceļot materiāla skaistumu.

Flīžu daudzpusīgais dizains un ērtā kopšana padara tās par lielisku materiālu ne vien interjera arhitektūrai, bet arī mēbelēm, un vairāki vadošie ražotāji tās jau lieto galda virsmu un plauktu radīšanai. Plānās flīzes iespējams izmantot arī korpusa mēbeļu fasādēm. Flīzes, kas ir tikai 4 mm biezas, nepadarīs fasādes smagas un grūti atveramas.


Flīzes iespējams izmantot arī virtuves fasādēm, jo to augstais blīvums un zemā ūdens absorbcijas spēja padara šo materiālu higiēnisku. Strauju popularitāti gūst arī no flīzes izgatavotas virtuves virsmas. Tajās iespējams integrēt ne vien šī paša materiāla izlietnes, bet zem tās paslēpt pilnībā funkcionālu indukcijas plīti. Šādā apdarē veidota virtuve būs ne vien dizaina ziņā viengabalaina, bet arī noturīga pret skrāpējumiem, traipiem, karstumu un triecieniem.

Šīs īpašības ļauj flīzi lietot ne vien ēdiena gatavošanai, bet arī pasniegšanai. No flīzes veidoti šķīvji un paplātes ir ne vien vizuāli pievilcīgi, bet sniedz lielāku brīvību ēdiena noformēšanā. Izturība pret nodilumu un straujām temperatūras svārstībām padara tos par lielisku produktu restorāniem, kas vēlas pacelt ēdiena pasniegšanu jaunā līmenī.

No utilitāra apdares materiāla flīzes kļuvušas par nozīmīgu rīku dizaineru un arhitektu vīzijas realizēšanai, piedāvājot bezgalīgas iespējas gan to lietošanā, gan izskatā. Kvalitatīvas flīzes nodrošina izcilu rezultātu jebkurā mērogā – no ēku fasādēm līdz pat šķīvjiem. Kā tās lietot, ir Jūsu rokās!

 

No items found.