cc-tapis dizaina paklāji

july 11, 2017

Milānā bāzētam franču paklāju zīmolam «cc-tapis» šis bija otrais gads Salone del mobile izstādē, taču aizvadītā prezentācija liecina par pārliecinošu startu. Šī gada jaunās kolekcijas izstrādē piedalījās deviņas pazīstamas dizaina studijas. Autoru vidū ir Patrīcija Urkiola (Patricia Urquiola), «Studiopepe», Feja Tūguda (Faye Toogood), Kiara Andreatti (Chiara Andreatti), Martino Gampers (Martino Gamper), kā arī Aleks Proba (Alex Proba), Federiko Pepe (Federico Pepe), «Parisotto+Formenton» un Meja Engeldžīra (Mae Engelgeer).

Patrīcija Urkiola « cc-tapis » paspārnē eksperimentē ar abstraktu grafiku un telpiskām ilūzijām. Gan «Visioni», gan «Rotazioni» kolekcijas paklājos asprātīga ģeometrija mijas ar tradicionālu Nepālas aušanas tehniku, darot rezultātu īpaši saistošu, atšķirīgu un absolūti laikmetīgu. Citāds grafikas lietojums atspoguļojas Martina Gampera kolekcijā «Weft». Arī šajā sērijā autors eksperimentē ar telpisku ģeometriju un vizuālās uztveres specifiku, taču triju dimensiju iespaids viņa darbos tiek panākts ar materiālu un plakņu kontrastu palīdzību. Gampera paklāji atgādina ekspresīvu, taču līdzsvarotu avangarda laikmeta mākslas darbu.

CC-TAPIS_Rotazioni-by-Patricia-Urquiola_low-600x800


Kiara Andreatti « Fasuma» paklāju kolekcija ir tapusi iedvesmojoties no japāņu kultūras un interjera tradīcijām, kur paklāji tika izklāti ap ugunskuru vai īpaši veidotu mājas centru – irori kamīnu. Austrumniekiem atbilstoši atturīgā veidā ģeometriski motīvi šajos paklājos mijas ar dabiskiem materiāliem, kas netiek krāsoti un variē no netīri baltas līdz piesātināti brūnas krāsas toņiem.

fasuma


Savukārt dizainere Meja Engeldžīra ir iedvesmojusies no «Memphis» dizaina kustības idejām un kolekcijā «Bliss» rotaļājas ar kontrastiem, savienojot atšķirīgas formas, krāsas un materiālus. Himalaju vilna šajos paklājos tiek izmantota līdzās zīda pavedieniem un rada eksotisku, taču vienlaikus smalku un nosvērtu iespaidu. Proti, vai postmodernisms spēj būt atturīgs un elegants? Un kā vēl!

bliss

Vairāk cc-tapis paklāju.

No items found.