VISLABĀKAIS BIROJS - MĀJĀS

february 05, 2021

Mājsēdes posms šobrīd faktiski kļuvis par ikdienas sastāvdaļu, radot izaicinājumu – strādāt tikpat produktīvi no mājām kā tradicionālajās biroja telpās. Tāpat kā jebkurā vidē, darba vietas ērtums ir primārais, kam būtu jāpievērš uzmanība – svarīgākajiem “vaļiem” galdam un krēslam jābūt pēc iespējas piemērotākiem ilgu stundu pavadīšanai sēdošā pozīcijā. Apgaismojumam, īpaši gada tumšākajos mēnešos jārada produktīva atmosfēra, savukārt strādāšanas vides iekārtošana var kļūt par aizraujošu procesu, kurā iesaistīt visus ģimenes locekļus.

Palutini mugurkaulu

Katrs ķermenis ir atšķirīgs, attiecīgi galda krēslam jābūt tādam, lai tas piemērots tieši mūsu personiskajām vajadzībām. Laba, ergonomiska sēdvieta ļauj labāk koncentrēties, samazina noguruma sajūtu, ļaujot mugurkaulam atrasties pareizā izliekuma pozīcijā. Nepiemērots krēsls var neatgriezeniski iedragāt veselību (pastāv risks iedzīvojoties muguras un galvas sāpēs!), tāpēc neaizmirsīsim, ka mugurkauls ir mūsu sabiedrotais, kas visas darba stundas darbojas tikpat smagi kā prāts, tāpēc piemērots darba krēsls ir gan ilglaicīgs, gan nozīmīgs ieguldījums savā veselībā.

Oda galdam

Mūsdienās ir tik daudz dažādu galdu variantu, ka dažbrīd šķiet – lielākās grūtības rada tieši izvēle. Strādājot var, protams, izmantot ēdamgaldu, taču te atkal jādomā ilglaicīgā griezumā. Vai tas atbilst tavam darba stilam? Cik daudz platības nepieciešams dokumentu izkārtošanai, cik daudz vietas aizņem dators, turklāt īpaši jāpievērš uzmanība galda augstumam attiecībā pret krēslu – vai rokas, strādājot ar datora tastatūru, nepieciešamības gadījumā var ērti atbalstīt uz galda virsmas. Speciāls darba galds, kuru ikdienā izmantot tikai šim mērķim, būs gudrs risinājums – tā tiek norobežota darba vide un pēc darbadiena beigām ir daudz vieglāk atslēgt domas un pilnvērtīgi atpūsties. Pat pēc atgriešanās tradicionālajās biroja telpās, labs darba galds mājās vienmēr kalpos kā radoša vide, kur darboties pie labākajām idejām. Ideāls risinājums, kas ļauj neaizsēdēties mazkustībā, ir galds ar maināmām augstuma pozīcijām – pie kura darbojoties var gan sēdēt, gan stāvēt.

Gudrā gaisma

Mājas biroja apgaismojumam ir daudz iespēju, visu nosaka darba stila prasības. Ja mājas biroja galds atrodas koplietošanas telpā, piemēram, viesistabā vai guļamistabā, ir vērts apsvērt atsevišķu apgaismojumu, lai netraucētu citus mājsaimniecības locekļus. Dimējams apgaismojums ļaus radīt gan atmosfēru, gan pareizu nepieciešamo apgaismojuma laukumu, novēršot acu sausumu un nogurumu.

Vieta priekam

Veselīgāka mājas biroja vides izveidošana un tās izmantošana kalpos fiziskajai, emocionālajai un kognitīvajai labsajūtai. Turklāt tās iekārtošanā iesaistiet mīļos – piemēram, bērni var kļūt atbildīgie par ziedu kopšanu, izvēloties augu rakstāmgalda izdaiļošanai. Mīļotais cilvēks var palīdzēt paklāja izvēlē, kas iezīmēs darba zonu – izvēloties krāsu, faktūru un materiālu, kas iekļausies pārējā mājokļa interjerā. Ģimenē ir kāds perfekcionists? Lieliski, ļaujiet tam ik pa laikam ieviest kārtību jūsu darba vides zonā – citiem rada prieku kaut vai rakstāmpiederumu vai mapju sašķirošana. Neaizmirsīsim arī par iedvesmas zonu –  mīļākās grāmatas un žurnāli izkārtoti plauktā acu augstumā vienmēr atgādinās par mirklis atslodzei, nozares literatūra būs ideju špikeris, bet labs dizaina dekors priecēs acis un sirdi. Un neaizmirstam par ūdeni, dzīvības eliksīru, kas garajās darba stundās ik pa brīdim jāmalko – šim nolūkam ieviesta atsevišķa “darba” glāze un karafe neļaus dehidrēties un uzņemt vajadzīgo ūdens daudzumu visas darba dienas garumā.

Lai produktīva strādāšana!

Lampa – Pedrali – Giravolta

Krēsls – Pedrali – Babila

Galds – Pedrali – Arki

Skapītis uz riteņiem – Pedrali – Boxie

Paklājs – Calligaris – Eiffel

Lampa – Artemide – Tolomeo micro

Krēsls – Haworth – Soji

Galds – Haworth – Planes

Paklājs – Calligaris – Offset

Lampa – Artemide – Tolomeo Mega

Galds – Pedrali – Arki

Krēsls – Pedrali – Temps

Paklājs – Calligaris – Luso

 

No items found.