Skulptūra Dobeles parkā

february 05, 2017

Ainavu arhitekti: ALPSPACE

Apgaismojuma koncepcija ainavu arhitektu pieteikumam konkursā, kura mērķis bija rast veidolu laikmetīgam, vizuāli izteiksmīgam un saturiski ietilpīgam objektam Latvijas simtgadei veltītā laukumā Dobeles centrā. Atbilstoši arhitektu iecerei parka centrālais elements ir mākslinieces Olgas Šilovas skulptūra — Mildas galva ar krūmu zonu ģeometriski stilizētas bizes veidolā.

Skulptūras apgaismojuma koncepcija paredz tās gaismošanu no trīs pusēm, par pamatu ņemot portretu fotogrāfijas uzņemšanas principus. Gaismojot šie principi nodrošina objekta telpiskumu, kā arī nerada neestētiskas vai asas ēnas. Skulptūras materiāla specifikas dēļ (alumīnijs) ir paredzēts izmantot izkliedētu gaismu ar vidēji platu stara leņķi, lai neradītu asus gaismas atspīdumus. Vēsā gaismas tonalitāte (4000K) ir nepieciešama, lai akcentētu skulptūras metālisko krāsu un augu zaļo toni.

Skulptūru papildinošais elements — augu “bize” — ir izgaismota ar tuvu zemei esošu lineāru LED profilu, kas rada gar krūmiem slīdošas gaismas efektu. Gaismas līnijas izkārtotas pamīšus, akcentējot bizes ģeometriju.

No items found.