SENSE OF JULY BY ALEKSANDRS KIPIANI

july 09, 2021

Manu šī mēneša sajūtu veido..

Gaidas pēc pavasara dabas atmodas ir aizmirstas. Ir pārgājusi sajūsma par mežonīgi atplaukušajiem zaļumiem un pirmajām karstajām vasaras dienām. Ir pierasts pie siltajām naktīm un jūras ūdens, pie nesteidzīgi garām sarunām pie vīna un augļiem. Bezrūpīgi bērni, kuri skraida apkārt ar nosauļotiem ceļgaliem – viņi ir aizmirsuši gan par skolu, gan par citām raizēm. Jūlijs… lēnais un rāmais mēnesis, kas caurstrāvots ar bezrūpīgu nebeidzamas vasaras sajūtu. Mēnesis, kad no vieglas rudens melanholijas, kas parasti klusi ielaužas augustā, vēl nav ne miņas.

Kas ir pirmā komponente, par ko domājat, kad sākat darbu pie jauna objekta?

Par plānojumu, funkcionālu shēmu, par interjera idejisko koptēlu. Darba sākotnējā stadijā detaļās, piemēram, mēbeļu dizainā, krāsās un līdzīgos aspektos, es neiedziļinos. Mēģinu izjust telpu, formu, apgaismojuma iespējas. Iepazīstu pasūtītāja ieradumus, viņa mājokļa vidē iestrādātu darbības algoritmu.

Kas ir citas jomas, no kurām smeļaties iedvesmu?

Apkārtnes novērojumos. Tā var būt cilvēku un mašīnu piepildīta pilsēta, gan daba, pavasara atmošanās brīdī, vasaras karstuma un pērkona negaisa neprātā, rudens novīšanas vai ziemas klusuma laikā. Protams, arī reflektējot par kaut ko, kādreiz ieraudzītu, sadzirdētu, izlasītu.

Bez kā interjers nav pilnīgs?

Interjers nevar pastāvēt bez saimnieka un mājiniekiem. Cilvēkiem ar savām mantām, ieradumiem un visu pārējo. Tieši viņi nosaka mājokļa garu. Veidojot interjeru ar to ir jārēķinās.

Kura joma vai produkts Jums būtu interesants/-i, ja Jums būtu iespēja radīt produktu dizainu? Kāpēc?

Mēbeles. Uz tam sēž, guļ, gatavo ēst un ēd, turpina dzimtu. Tas nozīme, ka visa cilvēka ikdienas darbība nav iedomājama bez mēbelēm. Tāpēc mēbeļu dizaina radīšana ir ārkārtīgi interesanta.

Pastāstiet par ēku, kurā uzaugāt, aizvadījāt savu bērnību. Vai tas ir bijis Jūsu sākotnējais iedvesmas avots aroda izvēlē?

Jā, mājas arī kalpoja par iedvesmas avotu, to nekad nebiju apzinājies. Mājās bija grāmatas, mākslas albumi, mūzikas plates. Neviens neko man nemēģināja noteikt – profesijas izvēli vai likteni. Visas lietas gāja savu gaitu. Tālie Krievijas ziemeļi ar bargo dabu un cilvēkiem. Kaukāza – ar krāsām, smaržām, skaļiem tirgus pūļiem, svelmi, melnām naktīm, nerimstošu cikāžu sisināšanu un trotuāriem, pilniem ar akācijas pākstīm, kas izstaro asas un pikantas smaržas pēc lietavām. Tas viss sniedza iedvesmu.

Kāds ir veiksmīgs projekts?

Noslēdzies projekts, kur visas ieceres tika realizētas. Kad klients ir apmierināts, vismaz ar to, ka viss ir veiksmīgi sasniedzis finišu.

Vismīļākā projekta stadija?

Tā sākums, kad vēl nekas nav noteikts. Kad kaut kādas līdz galam vēl nenoformētas idejas virmo apkārt. Jaunrades gaidas. Baltā lapa.

__________________________________________________________________________________________________________

Produktu izlase:

1. Albed – Quadro
2. B&B Italia – Jens
3. Arclinea kitchens
4. Flos – Kap
5. B&B Italia – Recipio 14
6. Arclinea Worktops
7. Flos – Nostambule Suspension
8. Molteni&C – Paul
9. INALCO – Silk
10. FLOS – Last Order
11. Meinertz – ProLine Wood
12. Olivari – Beta

 

No items found.