SENSE OF JANUARY BY ILONA VAIVADE

January 27, 2023

Manu šī mēneša sajūtu veido baltā Etiopijas saule un Latvijas jūra, jauns, tīrs lidojums, spēks un iedvesma ...Janvāris ir piedzimšana, arī mana. Laiks, kad atskatos uz vērtībām, apzinos tās... es, ģimene, mājvieta, dzimtene, planēta ... dzimst jauni sapņi un visumi... Ūdensvīra laikmets - savas patiesās būtības apzināšanās. Balts, sudrabainizeltains, jūras zili zaļais ... detaļu elegance, smalkums un tīrība.

 

Kas ir pirmā komponente, par ko domājat, kad sākat darbu pie jauna objekta?

Es iepazīstos ar vietu, tās apkārtni, iepazīstos ar jaunajiem vietas un ēkas īpašniekiem un tad ļaujos meditācijai sevī - māja dzimst no vietas un tās veidols "skulpturējas" sadarbībā: arhitektam ar pasūtītāju. Abpusēja uzticēšanās un radošums vienmēr vainagojas ar gandarījumu uz abām pusēm.

 

Kā arhitektūra un dizains veicina izmaiņas vidē un sabiedrībā?

Arhitektūra un dizains vistiešākajā veidā veido Telpu - kas ir kā ķermenis cilvēkam, kurā viņš var justies mierīgi, droši, iedvesmoti, arī produktīvi ... vai tieši otrādi - stresaini, nemierīgi, salauzīti, noguris. Arhitektūra var būt pašmērķīga, bet var būt arī pārdomāti vērsta uz cilvēka labklājību. Jebkurā gadījumā viss sākas ar indivīdu kā unikālu būtni, atkarībā no tā, kā viņš jūtas un komunicē, veidojas sabiedrība ap viņu, mēs visi esam saistīti ...

 

Kas ir citas jomas, no kurām smeļaties iedvesmu?

Savu iedvesmu smeļos dabā ... tuvos un tālos ceļojumos, tad es nonāku vistuvāk sev, dziļi savā sirdī un manī atveras manas patiesās spējas just, redzēt, radīt ... tas ir kā nebeidzamas meditācijas stāvoklis ... uzticēšanās savai sirdij, kas rada neparasti harmonisku telpu un vidi. Sirdī ir visas atbildes, viņa zina, kas vislabāk nepieciešams konkrētā projektā.

 

Ekoloģijas un ilgtspējības loma arhitektūrā un dizainā Jūsu skatījumā?

Laikā, kad uz Zemes notiek lielas pārmaiņas, šīs divas tēmas ir akūti svarīgas. Pamatā viss ir vienkārši - jo ekoloģiskāku un autonomāku māju spēsim uzcelt (vidi izveidot), jo ilgtspējīgāku rezultātu sasniegsim. Zeme ir ļoti nogurusi no piesārņojuma sloga, un visu, kas tai svešs, tā atgrūž un atgrūdīs vēl vairāk atpakaļ cilvēcei, lai varētu atkal elpot brīvi un atgriezties pie savas brīnišķīgās būtības.

 

Kāds, Jūsuprāt, ir galvenais arhitektūras uzdevums?

Manuprāt, arhitektūras galvenais uzdevums ir atbalstīt, iedvesmot un pasargāt būtnes uz zemes, kā arī būt maksimālā simbiozē ar dabu, ar lielu pietāti pret planētu un visumu.

 

Bez kā interjers nav pilnīgs?

Manuprāt, interjers ir arhitektoniskās telpas turpinājums un pilnīgs tas ir tad, kad tie abi ir harmonijā, kad viens turpina otru un izceļ tā kvalitātes. Tad veidojas dziļums un tas interjers top baudāms.

https://www.vaivade.lv

_________________________________________________________

Produktu izlase:

1. B&B Italia - Bend Sofa (Patricia Urquiola)

2. B&B Italia - Springtime (Jean- Marie Massaud)

3. B&B Italia - Overscale Flames Outdoor (Jean- Marie Massaud)

4. Molteni & C - Livingbox (Vincent Van Duysen)

5. Kymo - The Mashup pure edition antiqua

6. Flos - Taccia

7. Carl Hansen & SON - Table Bench

8. Apavisa - Calacatla Gold

9. Walter Knoll - Tembea Carpet

No items found.