SENSE OF APRIL by Ilze Liepiņa

april 29, 2016

Manu aprīļa sajūtu veido…
Aprīlis ir mans mēnesis. Manas aprīļa sajūtas veido jauns sākums, ceļš augšup, dabas atmoda, spilgti zaļais tonis plaukstošos kokos un dīgstošā zālē, siltā saule, narcices, tulpes, hiacintes, ziedoši augļu koki, bērzu sulas, pavasara smarža, urdzošs strauts, putnu dziesmas, pavasara mūzika, iespēja atmest lieko.

Kas ir pirmā komponente, par ko domājat, kad sākat darbu pie jauna objekta?
Sākumā ir izpētes posms, esošās vietas, telpas sajūta, vēsturiskā izpēte, pilsētbūvnieciskā analīze, nākošais posms ir risinājumu meklējumi, lai vietu vai esošu ēku, telpu savietotu ar pasūtītāja vēlmēm.

Ekoloģijas un ilgtspējības loma arhitektūrā un dizainā Jūsu skatījumā.
Lai gan šobrīd šie jēdzieni tiek lietoti ļoti bieži, reizēm vietā, un reizēm arī nevietā, tomēr man ekoloģija un ilgtspējība ir nozīmīgi “spēlētāji” arhitektūras un dizaina laukā. Ir jāskatās tālāk par šo brīdi, ir svarīgi, kādu ietekmi ēka vai pilsētbūvniecības situācija veidos nākotnē. Ir svarīgi, kādu “pēdu” vai nospiedumu (architectural footprint) tā atstāj uz apkārtējo dabu, cilvēkiem, uz nākotni. Arī dizainā būtu svarīgi redzēt, cik konkrētā dizaina priekšmeta izgatavošana, ražošana patērē enerģiju, līdzekļus, arī cilvēkstundas, attiecībā pret to, cik ilgi vai daudz plānojam šo priekšmetu lietot. Man nozīmīga šķiet arī otreizējā resursu izmantošana, ražojot jaunu produktu. Tur ir vieta arī radošai zinātnei.

Produktu izlasē:
WALL&DECO Bon-Sai, dizains: Bertero Panto Marzoli
KETTAL Bitta Swing 3, dizains: Rodolfo Dordoni
MOOOI Hexagon paklājs, dizains: Studio Job
BONALDO Thin gulta, dizains: Giuseppe Vigano
GAN SILAÏ pufs, dizains: Charlotte Lancelot
LAPALMA Mutka galds, dizains: Karri Monni
ALBED Vista Girevole plauktu sistēma, dizains: CRS Albed
BOD’OR KTM Le Cadre I dubultās durvis, dizains: Marcel Wolterinck
ARTEMIDE Unterlinden gaismekļi, dizains: Herzog & De Meuron
TEUCO I Bordi vanna

“Sudraba Arhitektūra”, kuras ietvaros darbojas arhitekte Ilze Liepiņa, portfolio

No items found.