Molteni&C un Salone del Mobile Nr. 2017

april 10, 2017

Izstāde Salone del Mobile šogad ir nosvinējusi savu 56. jubileju, pulcējot Milānā 2 000 ražotājus un 300 000 dizaina cienītājus no 165 atšķirīgām valstīm. Dizaina nedēļas apskatu sākam ar Molteni&C jaunumu retrospekciju jeb 1200 kvadrātmetriem izcila dizaina! Šī gada Molteni&C novitāšu sarakstā: Vincent Van Duysen, Jean Nouvel, Ron Gilad, Rodolfo Dordoni, Foster + Partners, Dante Bonuccelli kā arī jauns un brīnišķīgs kopdarbs ar Gio Ponti dizaina arhīvu!

ANTON gulta.
Dizains – Vincent Van Duysen.

“Anton” lieliski ilustrē beļģu autora attieksmi pret dizainu – interjera priekšmetu veido izmeklēta materiālu simbioze, askētiskas aprises un īpaša vērība pret detaļām. Gulta ir atturīga un vienlaikus vīrišķīgi pārliecinoša. Klasiskas vērtības (“capitone” šuvuma tehnika) mijas ar laikmetīga dizaina nostāju, radot pārlaicīgu sajūtu. Gulta pieejama ādas un tekstila apdarē.

03-Molteni Anton_03_HR

ANTON gulta

TEOREMA plaukts.
Dizains – Ron Gilad.

Ron Gilad ir autors, kura darbi ir neatņemama Molteni&C zīmola ikgadējas prezentācijas sastāvdaļa. Vienmēr rafinēti un ārkārtīgi pārdomāti, tie vieš zīmola kolekcijā filozofijas klātbūtni. Šī gada Rona dizaina pētījums ir veltīts formas un tukšuma analīzei. Lai arī formāli “Teorema” ir interjera priekšmets, tas, autoraprāt, darbojas arī kā mikro arhitektūras modelis. Mēbele ir veidota no riekstkoka un var tikt izgatovta variācijās no naktskapīša līdz brīvi stāvošam dizaina elementam.

04-Molteni Teorema_02_HR
04-Molteni Teorema_03_HR

TEOREMA plaukts

MAYFAIR un BELSIZE galdu sērijas.
Dizains – Rodolfo Dordoni.

Savienot ģeometriskas figūras jaunu formu radīšanai nav tikai matemātiķu privilēģija, desmitgadēm ilgi šo uzdevumu risina arī talantīgi dizaineri, ieskaitot Rodolfo Dordoni arhitektu studiju. “Mayfair” kolekcija ietver priekšmetu variācijas no ēdamgalda līdz žurnālgaldiņam un tajā Dordoni eksperimentē ar trapeces un nošķeltas piramīdas formām. Savukārt “Belsize” sērijā bez jau minētām figūrām parādās arī aplis.

06-Molteni Mayfair_02_HR

MAYFAIR galds

07-Molteni Belsize_05_HR

BELSIZE galdiņš

LARGE VICINO galdiņš.
Dizains – Foster + Partners.

Vēl viens arhitektu pieteikums – galdiņu kolekcija “Large Vicino” Foster + Partners izpildījumā. Šajā sērijā ģeometrijas daudzveidība tiek papildina ar kustību – galdiņa virsma rotē, paplašinot priekšmeta funkcionālās iespējas.

08-Molteni Vicino Table large_01_HR

LARGE VICINO galdiņš.

D.156.3. un D.151.4 atpūtas krēsli.
Dizains – Gio Ponti.

Saldajā ēdienā vēl divi Molteni&C projekti, kas ir veltīti izcilam 20. gadsimta itāļu arhitektūras meistariem – Gio Ponti. Pirmo reizi Gio Ponti mēbeles Molteni kolekcijā parādijās 2012. gadā un šo piecu izpētes gadu laikā dizaina cienītāju izvēlei ir atgriezti 11 Gio projektēti priekšmeti. Šogad ekskluzīvā sērija tiek papildināta ar diviem jauniem eksponātiem – atpūtas krēsliem D.156.3. un D.151.4.
D.156.3. atpūtas krēsls ir projektēts 1950. gadā kā Altamira (ASV) kompānijas pasūtījums, savukārt D.151.4 ir krēsls, kas tika uzzīmēts laika periodā no 1949. gada līdz 1951. gadam un sākotnēji bija paredzēts lietošanai uz Conte Grande, Africa, Oceania, Conte Biancamano, Andrea Doria un Giulio Cesare okeāna laineru klājiem.

MolteniC-D1563-Gio-Ponti_HR

D.156.3. krēls

 

13-Molteni D1514_02_HR

D.151.4 krēls

Vairāk par Molteni&C jaunumiem. 

No items found.