LUALDI DURVIS UZ NĀKOTNI

december 30, 2021

“Durvis ir robeža. Tā ir robeža starp realitāti un sapņu pasauli, starp publisku pasauli un privātu.” (Philippe Starck)

Lualdi ir leģendārs vārds itāļu dizaina vēsturē. Uzņēmumam ir sena vēsture un to šobrīd pārvalda jau ģimenes ceturtā paaudze. Tas ir itāļu zīmols, kas visā pasaulē tiek izslavēts ar savu iekšdurvju kvalitāti. Dizains, tehnoloģijas un dziļi iesakņojies itāļu radošums ir galvenās īpašības, kas padara zīmolu tik slavenu. Būt itāļu dizainerim nozīmē daudz vairāk nekā radīt produktus, kas ir ilgstoša mākslinieciskā mantojuma rezultāts: tā ir garīga un sistēmiska pieeja, kas var ietvert gan tīru tehniku, gan nevaldāmu radošumu.

Pirmie ieraksti par ģimenes uzņēmuma darbību ir atrodami 1859. gadā, kad Karlo Lualdi izveidoja galdnieku darbnīcu Markallo pasūtījuma mēbeļu ražošanai. Piecdesmito gadu vidū Lualdi uzsāka aktīvu sadarbību ar Milānas buržuāzijas arhitektiem: Vico Magistretti, Annu Kastelli Ferrieri, Ignazio Gardella, Roberto Menghi, Marko Zanuso un Luigi Caccia Dominioni, ar kuriem uzņēmums noslēdza vienošanos  par ilgstošu sadarbību, kas tālāk rezultējās ar uzņēmuma rūpniecības izrāviena. Deviņdesmitajos gados Lualdi sāka izvērsties globālā mērogā ASV un Apvienotajā Karalistē un sāka sadarbību ar pasaulslaveniem arhitektiem. Jaunās tūkstošgades sākumā uzņēmums tika jau atvērts ASV “Lualdi Inc.”, ar izstāžu zālēm Ņujorkā un Maiami, kā arī turpinot ražotnes paplašināšanu Markallo.

Risinājumi, kas spēj radīt un atjaunot gan dzīvojamās, gan komerctelpas: vidi, kur līnijas un gaismas sajaucas ideālā sinerģijā, radot unikālu estētiku. Klasiskais itāļu durvju dizains ir ieguvis savu dimensiju neskaitāmos projektos, kas izstrādāti kopā ar daudzām starptautiski atzītām arhitektu firmām. Durvis, paneļi un mēbeļu apdare ir trīs galvenās Lualdi projektēto un radīto produktu kategorijas. Viss, kas tiek radīts Lualdi, ir kaislīgas labāko materiālu, revolucionārāko tehnoloģiju un izcilākās estētikas izpētes un analīzes rezultāts: trīs īpašības, kas obligāti jāsaista, lai radītu patiesi nevainojamu interjera dizainu.

Uzņēmuma ievērojamā pieredze un bagātīgās zināšanas apvieno tradicionālās meistarības kvalitāti ar vismodernākajām rūpnieciskās ražošanas metodēm. Korporatīvā sociālā atbildība ir uzņēmuma filozofijas pamatā, tāpēc savās ikdienas darbībās viņi ir apņēmušies aizsargāt vidi un izmantot sociāli un ekoloģiski ilgtspējīgus materiālus un resursus.

Franču arhitekts un dizainersi Philippe Starck, kas Lualdi radījis elegantu viesnīcu durvju līniju, skaidro, kāpēc Lualdi pieeja izgatavot individuāli pasūtītas interjera detaļas, ir tik nozīmīga.

“Nākotnes tendence dizainā, tāpat kā daudzās citās jomās, ir tieši tāda: brīvība. Brīvība izvēlēties pielāgotu produktu, kāds man patīk, kas atbilst manam stilam un raksturam, bet tajā pašā laikā ir pieejams. Ciets un izturīgs, taču modificējams objekts. Tā nav pretruna, jo tas ir tas, ko es vienmēr esmu pieredzējis savā radošajā darbā, kopš man bija 20 gadu: ienest sapni, neprāta dzirksti, īstenojamā un modificējamā projektā.”

No items found.