INTERJERA AFRODĪZIJI

february 12, 2021

Austeres, šokolāde, kanēlis, ēteriskās eļļas – tie ir kaisles veicinātāji, kas rada juteklisku noskaņu, nomierina, atmodina aizsnaudušos seksualitāti. Signāli mūsu prātam, aicinājums piebremzēt mūžam sprintā skrienošos domu mutuļus un koncentrēt uzmanību mirklim, baudījumam. Afrodīzija uzdevums ir sevis palutināšana, ne vienmēr tas nozīmē seksuālu zemtekstu, drīzāk galvenais – atraisīt emocijas visās mūsu maņās.

Ieraudzīt

Mājokļa interjers ir mūsu emocijas. Kā spogulī tajā varam redzēt kādas krāsas mūs uzrunā, rada psiholoģisko komforta sajūtu, kāds stils mums tuvāks – pēc iespējas piepildītāka telpa vai askētisks minimālisms. Un tad, protams, kādas formas mēs izvēlamies lutinot mūsu skatienu! Mēbeles ar “pipariņu” arī būs sava veida afrodīzijs, kas burtiski pievelk sev kā magnēts, liek uzdot jautājumus un nebaidoties atrasties uzmanības centrā. Gribam provokāciju? Izvēlamies B&B Italia un dizainera Gaetano Pesce sadarbībā radīto ikonisko atpūtas krēslu Biga Mama, kas ir tieši tik efektīgs, lai to ieraugot, uzreiz gribētos iekārtoties uz ilgāku palikšanu ar mazliet nebēdnīgu smaidu uz lūpām. Krēsla forma iedvesmota no seno auglības dieviešu siluetiem, radot gan provokatīvu, gan juteklisku noskaņu. Bet tagad iedomāsimies sievieti, kas aicinoši atpletusi rokas apskāvienam – Le Bambole jeb lellīte, Mario Bellini B&B Italia radītais meistardarbs, šī sofa, kas sastāv šķietami tikai no gaisīgiem spilveniem, aicināt aicina piekļauties tai un aizmirsties laiskā sapnī. Dodamies tālāk dizaina afrodīziju templī. Uz galda novietosim Alessi servējamo trauku Pepa – tā virsma tik ļoti atgādina austeru dekoratīvo čaulu, mutē jau saskrien siekalas, iedomājoties austeres pieskārienu mēlei. Visnotaļ jutekliski. Bet kas tad te? Sievietes krūšu ģipša atlējumi? Nē, bet gan dauzīgie Vaulot & Dyèvre aksesuāri Fantomes no Ligne Roset kurus paceļot, zem tiem noslēpjami ikdienišķi sīkumi, vajadzības gadījumā arī “Lēdijas Čaterlejas mīļākā” eksemplārs. Uz terases (jo vasara nav aiz kalniem!) Pedrali saules zvilnis Nolita – tā siluets atgādina tāda cilvēka ķermeņa formu, kurš nesteidzīgi nodevies saules peldēm.

Pieskarties

Tāpat kā dzīves būtnes pieskāriens, arī materiāls izsauc mūsos emociju gammu – no raupja auduma kņudinošajam kutelīgumam līdz pat zīdaini mīkstam gaisīgumam. Siltums, kas rodas pieskaroties koka galdam vai ādas mēbelei iedarbojas uz mums vairāk, nekā spējam iedomāties. Tāpat vēsums no stikla vai ūdens atsvaidzinošais mundrums ieejot duša. Dabīgais vai mākslīgais materiāls – katrs spēlē nozīmīgu lomu pieskārienā. Iepazīstiet Walter Knoll mēbeles, kurās izmantotā āda rada īpašu sajūtu, uzsverot dabiskā materiāla priekšrocības – tā elpo, attiecīgi pieskāriens tai vienmēr izsauc tikai patīkamas sajūtas. Ādas dīvāns, kurā atlaisties un sajust harmoniju, mirklis meditācijas no rīta vai vakarā, tas ir ilgtspējīgs ieguldījums savā un ģimenes labsajūtā. Tehnoloģiju attīstība ļāvusi veiksmīgi mēbeļu ražošanā integrēt tādus materiālus, kā piemēram, alcantara audumu, ko mēdz dēvēt arī par mākslīgo zamšādu. 1970. gadā Miyoshi Okamoto radītais materiāls pateicoties augstajai izturībai un traipu atgrūšanas īpašībām, šodien tiek plaši izmantots gan mēbelēs, gan aksesuāros, gan autosalonu apdarēs. Modes gigants Louis Vuitton alkantaru izmanto somiņu apdarē, bet Formula 1 – sacīkšu auto interjerā. Pieskāriens alkantara materiālam rada patīkamu kņudoņu pirkstu galos, kur koncentrēti jušanas nervi. Dodamies uz labsajūtas templi – vannasistabu. Ūdens, šīs tīrais dabas brīnums, kura nozīme cilvēka labsajūtas rādīšanā ir neaizstājama. Līdzko ķermeni sasniedz, piemēram, Fantini brīvstāvošās dušas Acquapura ūdens lāses, šķiet, prāts aizceļo laikā un telpā. Nogurums pamazām atkāpjas, ūdenskritumam līdzīgā sajūta čukst iekšējam, mazliet mežonīgi pirmatnējam es – atmosties! Gaismu terapija, ko rada speciālais LED apgaismojums, nomierina prātu, domām aizvien vairāk pievēršoties sev un sajūtot vienota ķermeņa veselumu. Skaists dušas rituāls ir kā simfonija juteklības atmodināšanai, izmainot sajūtu par 180 grādiem labsajūtas virzienā tikai dažās sekundēs. Vanna rada asociācijas ar siltumu, atgādinot brīdi, kad bijām mammas klēpja drošajā patvērumā, tāpēc šis vannasistabas objekts rada teju maģiskas sajūtas. Zen sajūtas pārņem iegremdējoties askētiskajā Fonte kolekcijas vannā no Rexa Design, kur japāņu askētiskās arhitektūras formas saplūst ar austrumnieciskām saknēm. Vanna ir centrālais objekts, novietots telpas centrā, pie loga, jebkur, tikai ne pie sienām. Pie sienas drīzāk būs milzīgs spogulis, kas atstaros gaismu, uzņemot sevi enerģiju, ko labsajūtā radam atrodoties vannā. Vanna ir pārāk interesanta, lai būtu tikai objekts, kurā nomazgāties – tā ir vieta randiņam divatā, relaksētai grāmatas lasīšanai vai vīna baudīšanai, fantāzijai, tāpat kā labsajūtai, nav robežu!

Sasmaržot & sagaršot

Smarža, bez tās neviens afrodīzijs nespētu pilnvērtīgi izdarīt savu darbu. Smaržas receptori mūs noskaņo, sūtot prātam signālus par to kas gaidāms. Iedomāsimies kā piemēru ēteriskās eļļu aromātus, kas ārstē mūsu emocijas un dvēseli. Ilang-Ilang eksotiskais un saldenais aromāts rada erotiski rotaļīgu noskaņu, citronzāle pat ziemas spelgoņā sajūtas aiznes Āzijas virzienā, pie mūžīgās vasaras, bet lavanda rada mājīguma noskaņas. Smaržas labsajūtas radīšanā visi gadalaiku apvienoti Alessi un dizainera Marcel Vanders radītā aromātisko sveču kolekcijā “The Five Seasons” – no rotaļīga pavasara līdz jutekliskam rudenim. Sveču smaržas, kurās atrodamas gan lilijas, bergamotes un muskusa, gan dūmu, ciedru koku un koka sūnu notis, apņem kā zīda pieskāriens, radot noskaņu, no uzmundrinošas līdz pieklusināti mājīgai. Ziemā telpā radot siltuma sajūtu, bet vasarā iznesot uz terases – kā pavadījums krītošo zvaigžņu skaitīšanai. Mīlestība iet caur vēderu – skandina mūžvecais teiciens, kurā noteikti ietverta liela daļa patiesības. Virtuve ir vieta, kas noskaņo mūsu jutekļus labsajūtai, ēdiena smarža liek saskriet mutē siekalām, bet tā vizuālais noformējums mudina noskaņoties baudīšanai. Virtuve ir vieta sarunām, kulinārajiem eksperimentiem. Vieta, kur atrasties plecu pie pleca ar mīļoto cilvēku, nogaršojot pikantu tomātu mērci pastai, kas burbuļo pannā, baudītu vīnu un ballītē čalotu kopā ar draugiem. Šai zonai piemīt gluži magnētiska iedarbība, tā pievelk pie sevis gluži kā iemīlējušās dvēseles vienu pie otras. Turklāt laikā, kad pandēmija ieviesusi korekcijas mūsu ikdienas dzīvē, virtuves zona kļuvusi par jauno restorānu, bet mēs paši par zvaigžņotu Mišelina zvaigžņu pavāru alter ego. Ne velti augstvērtīgo virtuvju ražotāja Arclinea vadmotīvs ir – katra maltīte ir jāsvin! Virtuve kļūst par dzīvojamās telpas centru, kur ne tikai ēdam, bet arī dalāmies ar emocijām. Dabiskie materiāli kā koks, tērauds, marmors ir kā sava veida trigeri sajūtām, kas atmodina mūsu pirmatnējā cilvēka instinktus – rituālo pulcēšanos pie ugunskura. Baudot mājīguma un drošības sajūtu.

Mājas – tās ir emocijas. Un varam tās iekārtot tā, lai mums ne tikai nekad nebūtu garlaicīgi, bet lai vienmēr justos mazliet iemīlējušies!

B&B Italia – UP!

B&B Italia – Le Bambole

Alessi – Pepa

Ligne Roset – Fantomes

Pedrali – Nolita

Walter Knoll – Jaan

Fantini – Acquapura

Rexa Design – Fonte

Alessi – “The Five Season”

Arclinea – Convivium

No items found.