Aptiekas fasādes un interjera gaismas projekts

november 09, 2017

Arhitekts: Arnis Dimiņš (Arhitektu birojs – Substance)

Apgaismojuma īsprojektā tika risināts aptiekas jaunbūves interjera un fasādes apgaismojums. Ēkas pirmajā stāvā atrodas aptiekas tirdzniecības zāle un laboratorija, savukārt otrajā izvietotas darbinieku un ofisa telpas.

Tirdzniecības zālē tika ieplānoti regulējami prožektori ar ļoti labu krāsu atveides indeksu un platu stara leņķi, kas ļautu izgaismot gan pašu telpu, gan produktus. Pamatapgaismojumu papildina lakoniskas iebūvētas līnijas, kas sasaucas ar visas ēkas urbāno noskaņu un veido saspēli ar līnijām fasādē. Pārējās telpās paredzēts vienkāršs, funkcionāls un praktisks pamatapgaismojums.

Fasādes apgaismojuma risinājums tika veidots, sekojot arhitekta iecerei izgaismot dekoratīvus metāla režģa krustus zaļā tonī. Daudzu virtuālu testu rezultātā tika atrasta piemērotākā gaismas optika ar labāko efektu. Papildus krustiem fasādes izvirzījumos tika ieplānots stiprināt gaismekļus, kas ar lejupvērstu gaismas emisiju, izmantojot zemes seguma atstaroto gaismu, delikāti izceltu fasādes struktūru, faktūru un materialitāti.

No items found.