Apartamenti Āgenskalnā

Iveta Cibule
2016

Lakoniski un gaiši ģimenes apartamenti atrodas Āgenskalnā, pagājušā gadsimta 20. gadu ēkas trešajā stāvā. Pirms nama rekonstrukcijas ēka bija divstāvīga, savukārt šodien vēsturisko namu papildina jaunuzcelts, taču atturīgs būvapjoms. Līdzīga nostāja  — sapludināt veco ar jauno — bija arī interjera autorei, ļaujot mājīgajā Āgenskalna vidē iekārot laikmetīgu dzīves telpu mūsdienīgai ģimenei.

Dzīvoklī ir četras guļamistabas un plaša, ar virtuvi savienota dzīvojamā zona. Visas guļamistabas ir izvietotas ziemeļu pusē, savukārt viesu un virtuves zona atrodas nama dienvidu daļā. Starp privātajām un viesim pieejamajām telpām atrodas simboliska robežšķirtne — tumša siena, kas tostarp vieno arī atšķirīgās debespuses. Īpašs akcents antracīta krāsas plaknē ir mākslinieces Ievas Iltneres glezna. Tās tonālais risinājums organiski papildina dzīvojamās zonas pelēcīgi zilganos toņus.

Virtuves daļā atrodas spoži balta Arclinea virtuves iekārta. Gar sienu ir izvietoti iebūvēti funkcionālie bloki, savukārt centrā atrodas gatavošanas sala. Brīvstāvošais virtuves elements sapludina telpas zonas un ļauj ēst gatavošanas priekam pulcēt gan ģimenes locekļus, gan plašu viesu loku.

Vērienīgu dzīvojamās zonas daļu aizņem elegants «Molteni&C» grāmatplaukts, līdz kura augstākajiem plauktiem palīdz nokļūt kāpnes. Telpas augstumu akcentē arī «Bod’or KTM» durvju panelis, kas, neraugoties uz durvju «cilvēcīgo mērogu», pārliecinoši turpinās līdz pat griestiem. Viesistabas mēbeļu izlasē ir zīmola «Ligne Roset» «Plumy» dīvāns (diz. Annie Hieronimus), kas iepriecina saimniekus ar atpūtas iespēju daudzveidību, kā arī atpūtas krēsli «Moel» (diz. Inga sempe) un Moroso zīmola kulta priekšmets «Take a line for a walk» (diz. Alfredo Häberli). Ja «Plumy» dīvāns rosina komunikāciju un socializēšanos starp atpūtniekiem, tad abi klubkrēsli, pateicoties to uzbūves specifikai, ļauj saglabāt privāto zonu. Visbeidzot mājīgu, taču ironiski mūsdienīgu noskaņu telpā ievieš britu dizainera Rosa Lovgrova (Ross Lovegrove) projektēts gaismeklis «Spacecloud». Tas ne vien kvalitatīvi izgaismo telpu, bet bagātina to ar ažūrām, zinātniskās fantastikas cienīgām gaismēnām.

Līdzās plašajam viesistabas logam atrodas telpaugu grupa, kas saimnieku aizraušanos ļauj pārvērst loģiskā ārtelpas turpinājumā — aiz loga zaļojošais Āgenskalns iesoļo interjerā!

No items found.