THEA. ANTONIO CITTERIO. ARCLINEA.

october 01, 2021

THEA ir šedevrs par godu Arclinea 60. gadadienai. Kulminācija virtuvju dizainā, kuru līdz niansētākajai pilnībai slīpējis pasaulslavenais itāļu arhitekts Antonio Citterio. Tīras līnijas. Nebijusi ģeometrija detaļās. Virsmas bez rokturiem. Neticami, tomēr Antonio gluži kā mags ir sajutis virtuves dizainu, kuru tik daudzi lolo sava prāta folderī sapņu mājas virtuve. Citterio šo domu vizualizāciju ir uzbūris par realitāti. Savu. Manu. Tavu. Mūsu. Vienu, tomēr katram savu. Unikālu. Īpašu. Tik pilnīgu. Niansētu. Pārdomātu. Ilgtspējīgu. THEA ir neatvairāma. Estētisks minimālisms. Pārdomāti organizēts plašums.

THEA spēj pārsteigt ar to, cik daudz patiesībā sevī ietver. Sākotnēji nemanāmi. Kā Alises Brīnumzemē —  aiz katras virsmas slēpjas plauktu un atvilktņu dzīles, kur strukturēti un pārredzami novietot visu nepieciešamo. Ekstremāls praktiskums. Horizontālas un vertikālas līnijas. Vienkrāsas virsmas. Plūstošs savienojums. THEA durvju ārējās apdares virsmai pieejamas 6 izvēles iespējas — melamīns; melamīns ar koka raksturu; metāliska laka; matēti pulēta laka; Fenix NTM lamināts; raupjās tekstūras koks ar NTF pārklājumu. Koka melamīna virsmai raksturīga samtaina tekstūra, dabīgs dzīslojums, matēts tonis. Krāsainā melamīna virsma ir eleganti neitrāla, zīdaina, vienmērīga no 5 toņu paletes. Virsma ar metālisko laku rada izsmalcinātu skatu. Virtuve personībām. Viennozīmīgi, metāliskais lakojums durvīm piešķir zvaigžņoto restorānu atmosfēru. THEA dizaina radītā sajūta stimulē vairāk ļauties un izpausties virtuves procesu maģijā, gatavošanā, baudīšanā. Durvju stūru malām ir īpašs slīpums, un tās ir vien 2.2 cm biezas. Plašā apdares un krāsu izvēle ļauj rast tieši savai telpai vispiemērotāko risinājumu.

Kvarca saliņas atvilktņu virsmu ieskauj nerūsējošā tērauda apdare ar anodētu alumīniju un paver izvēli no 9 zemes toņiem.

THEA ir unikāla. Universāla virtuves konstrukcija, ko var izmantot dažādi, ar papildinošiem risinājumiem. Tā sevī ietver praktisku un konceptuālu atdalījumu. Sienu, kas it kā sadala telpu divās daļās, tomēr tajā pašā laikā savieno tās. Papildina. Telpu sadalījuma mērķis — lai vienā telpas daļā fokusā ir gatavošanas darbi jeb radošais haoss kulinārajā procesā (slapjā zona), savukārt, sausā zona paredzēta atpūtas daļai, čalām, dzīrēm, maltītēm un šampanieša burbulīšu dzirkstēšanai glāzēs… Vieta, kur būt, ļauties un dalīties ar citiem. Atdalāmā daļa adaptējama kā šaurāku, tā plašāku ēku virtuvēs.

THEA sirds jeb saliņa virtuves vidū ir vieta, kurā ļauties radošam lidojumam, kas pēcāk kūst uz mēles. Nenoliedzami, mēs ēdam un baudām ar acīm. THEA rada baudas pilnību visām maņām. Un Antonio Citterio kā jau itālis zina ēdiena pievienoto vērtību dzīves svinēšanai, tamdēļ it viss, kaut ierastākā tomātmaize, iegūst svinīgu smeķi, jo tiek gatavota uz kvarca virsmas un baudīta askētiskā, tomēr dziļi pārdomātā, industriālā interjerā. THEA ir funkcionāla, modulāra, lineāra. Tīra griezuma līnijas. Plūstošas pārejas. THEA brīnišķīgi papildina Arclinea kolekciju. Zīmīgi, ka nosaukums ir aizgūts no zīmola pirmās modulārās, naturālā koka virtuves, kas 1958. gadā sevi iepazīstināja ar nu jau tik pievilcīgo vārdu — THEA.

VIRTUVE. Vārds ar daudzām šķautnēm, kas sevī ietver kopīgus elementus —  sajūtas, tekstūru, krāsu un baudu. Telpa, kas rada garšīgus stāstus, kā ar piesātinātu, ilgtspējīgu interjeru, tā ar maltīti, kas tiek gatavota un baudīta piepildītās sarunās un kopā būšanā. Nenoliedzami —  ja varam izsapņot, varam arī izgaršot. Precīzāk —  katram no mums prātu urda sapņu māja, kas ietver arī sapņu virtuvi. Kad to patiesi realizējam, tad ikviena maltīte, kas tajā tiek gatavota sagādā baudu. Kulmināciju. Ikreiz. Atkal. Un atkal. Katra ēdienreize ir svētki. Katra kopā būšanā un sarunas virtuvē ir baudījums, jo ir sasniegts sen kārotais, sen izsapņotais un sirdī lolotais. Ilgi gaidītais. Nenoliedzami, dažreiz ir vērts pagaidīt mazliet ilgāk. Ilgāk, jo zinām, ka arī mums ir jānobriest tam, ko patiesi gribam. Mums ir jābūt tai personībai no sapņa. Tu tas esi. Tālāk laiks doties kopā ar THEA.

 

 

“Arclinea atjauninātais virtuves koncepts THEA ir praktiskuma un estētiskā minimālisma apvienojums. THEA interpretē daudzpusīgu virtuves projektu, izmantojot ērtu, racionālu risinājumu, lai radītu starp divām atsevišķām, bet savstarpēji papildinošām virtuves zonām – funkcionālo daļu ( wet kitchen ) no socializācijas zonas ( show kitchen ), pielāgotu un estētiski baudāmu telpas plānojumu.”

Sinta Sprudzāne

Trentini virtuves arhitekte | sinta@trentini.lv

No items found.