SENSE OF JULY BY RITA LAUDERE

july 28, 2022

Manu šī mēneša sajūtu veido vēlme savu ierasto ikdienu pārnest un būt tuvāk dabai. Izjust mieru un harmoniju, dabas ritumu, tajā pašā laikā darboties un būt vidē, kas rosina idejas. Ieklausīties un saprast.

Kas ir pirmā komponente, par ko domājat, kad sākat darbu pie jauna objekta?

Vietas konteksts, kur zemesgabals un/vai ēka atrodas. Kāds ir vietas stāsts? Kāds ir tās lietotājs, kas viņam ir svarīgi un nepieciešams šeit dzīvojot/strādājot/atpūšoties? Būtiski ir cilvēku/-us iepazīt, noskaidrot ko viņš dara, kādas ir viņa vēlmes. Savā būtībā arhitektūra un interjers veidojas mijiedarbībā starp šīm komponentēm, kas veicina radošuma izpausmi, ļauj idejām rasties un attīstīties. Tālāk ir svarīgi saprast cilvēku plūsmas/funkciju un to apspēlēt, iekļaut vizuāli telpiskā ietvarā.

Kā arhitektūra un dizains veicina izmaiņas vidē un sabiedrībā?

Arhitektūra un dizains ietekmē jebkuru cilvēku gan kā indivīdu, gan kolektīvi. Lielākā mērogā – pilsētplānošanas vai kvartāla attīstības kontekstā ar dizaina palīdzību vidi var pielāgot mūsdienu vajadzībām, sekmēt ērtu kustību, domājot par cilvēku/lietotāju primāri, paredzot visu nepieciešamo infrastruktūru. Mazākā mērogā – ja vide, kurā cilvēks atrodas, tiek padarīta ērta un patīkama, tad cilvēkam “atbrīvojas” laiks domāt par citiem uzdevumiem. Dizains palīdz attīstīt cilvēkā radošumu, paaugstina darba spējas interesantā un motivējošā vidē, kā arī rada cilvēkiem nepieciešamās sajūtas mierīgai vai aktīvai atpūtai.

Piemēram, apskatot biroja vidi, sākumā ir būtiski saprast, kas ir svarīgākais cilvēkiem, kuri šeit diendienā uzturēsies. Kā panākt, ka cilvēks jutīsies ērti, un radītā vide veicinās viņa darba spējas? Viens no “Lauder Architects” šī brīža projektiem ir kopstrādes telpas “Workland” jaunajā “Verde” biroju ēkā. Svarīgi ņemt vērā, ka ikdienā telpas lietos ļoti dažādi cilvēki – gan lielākas kompānijas, gan cilvēki, kuri strādā vieni paši, kā arī šeit tiks rīkotas tikšanās ar klientiem gan klātienē, gan attālināti. Līdz ar ko paralēli darba zonām, ļoti būtisks ir kopstrādes telpu kodols – apspriedes, atpūtas un ēdamzonas, kā arī “klusuma” darba vietas, kas kopā ar nepieciešamo infrastruktūru rada unikālu vidi ar stāstu, ar ko asociēties biroja lietotājiem un apmeklētājiem.

Interjera dizaina mijiedarbība ar citām jomām.

Arhitektūra, interjers un apkārtējā vide nav savstarpēji nodalāmi, un arī cilvēks mijiedarbojas ar vidi, kurā atrodas. Līdz ar to jebkurš projekts risināms ar sapratni par visām šīm komponentēm. Arhitektūra un interjers vienmēr risināms kopā ar klientu un pārējiem iesaistītjiem – ainavu arhitektiem, inženieriem, būvniekiem, māksliniekiem u.c.

Šobrīd “Lauder Architects” komandā paralēli publiskajiem projektiem, darbojamies arī pie vairākiem privātmāju projektiem un priecājamies, ka mums ir iespēja šos projektus risināt kompleksi gan domājot par ēkas tēlu, funkciju un interjeru, tādējādi radot pilnīgu dizaina vidi.

Kas pašlaik Jūs aizrauj, liek acīm iedegties un kā tas bagātina Jūsu darbu?

Viennozīmīgi tā ir daba un tās klātbūtne, arī arhitektūrā/interjerā. Jūra, ūdens, mežs, vēja šalkoņa. Mani aizrauj pats projektēšanas process, brīdis, kad idejas vēl tikai “liekas kopā” un brīdis, kas tās realizējas dzīvē.

www.lauder.archi

facebook.com/lauder.archi/

instagram.com/lauder.archi/

__________________________________________________________________________________________________________

Produktu izlase:

1. Baxter – Himani D

2. Baxter – Hugo

3. Baxter – Piaf

4. Moroso Pebble Rubble

5. Inbani Temple

6. Decoratori Bassanesi – Seeds

7. 41Zero42 – Cosmo

8. B.D Barcelona Design Explorer vases

9. Guntis Lauders rotas

No items found.