Molteni&C «Heritage Collection» - vārds dizaina klasikai!

february 09, 2018

Angelo un Giuseppina Molteni 1934. gadā dibinātā kompānija šobrīd ir viens no spēcīgākajiem Itāļu dizaina pārstāvjiem. Līdz ar Molteni muzeja atvēršanu un kompānijas 80 gadu jubileju 2015. gadā, uzņēmums ir no jauna caurskatījis gadu gājumā radītos meistardarbus, ļaujot novērtēt šo ideju nemainīgi spēcīgo saikni ar mūsdienu vidi. «Heritage Collection» sniedz iespēju izcilai dizaina klasikai no jauna ienākt mūsdienu mājās!

Kumode «MHC.1», dizains — Werner Blaser

Mantojuma kolekcijā ir iekļauta 1949. gadā Werner Blaser izstrādātā kumode, kas ir viens no pirmajiem Molteni mēbeļu prototipiem. Lai arī savulaik Blaser projekts uzvarēja prestižā konkursā «Prima mostra selettiva — Concorso Internazionale del mobile», kura žūrijā bija tādas kulta personas kā Gio Ponti, Alvar Aalto, Romano Baroque, Carlo De Carli un Finn Juhl, tā nekad iepriekš netika ražota rūpnieciskā mērogā. Werner Blaser atzinis, ka, radot šo kumodi, ir ietekmējies no plaši apceļotās Japānas. To ievērojusi arī žūrija. Tā kā konkurss bijis anonīms, vērtētāji nosprieduši, ka šī darba autors ir no Japānas, lai gan jaunā dizainera īstā dzīvesvieta — Šveice — ir absolūti atšķirīga no tālās austrumu zemes. Leģendārā «MHC.1» kumode nu ir atkal pieejama interesentiem ierobežotā skaitā.

HERITAGE COLLECTION
HERITAGE COLLECTION 1

Plaukts «MHC.2», dizains —Yasuhiko Itoh

Dažus gadus pēc Werner kumodes atzinības tajā pašā konkursā žūrijai atkal bija aizdomas par japāņu dizainera klātbūtni, taču šoreiz viņi nekļūdījās. 1959. gadā Yasuhiko Itoh, dizainers no Tokijas, nāca klajā ar grāmatplauktu no liekta koka, kas piecdesmitajos gados vēl bija sarežģīta ražošanas tehnoloģija. Koka rāmis ir veidots no vairākiem slāņiem. Iekšējais slānis ir no iroko koka un dubultas apses koka kārtas, ārējais finieris no tīkkoka. Grāmatu plaukts pārklāts ar matētu laku.

j_53156_03

 

«Miss», dizains — Tobia Scarpa

Afra un Tobia Scarpa 1986. gadā radītais «Miss» krēsls ir eleganta līniju sistēma, kas ir atkal vērsusi Molteni fabrikas un visas pasaules uzmanību. Lai gan krēsla ideja sakņojas amatniecības tradīcijās, tas joprojām ir moderns pat pēc 30 gadiem. Priekšējās kājas ir ieliektas, radot papildus stabilitāti un vizuāli savienojot tās ar roku balstiem, kas eleganti turpina atzveltnes līniju, savukārt krēsla aizmugurējās kājas sasniedz atzveltni no aizmugures. Līdz ar šī krēsla atkārtoto izdevumu dizainers Tobia Scarpa ir pārveidojis roku balstus, lai padarītu krēslu ērtāku un vēl izteiksmīgāku. Krēsla konstrukcijai ir izmantots osis, bet krēsla sēdei — āda vai ar roku austa tekstīlija.

32f954eba6f781e126907bf0b88f847e
b5b65315103aa55b0b9fcc577f5d2834
No items found.