JUMS PIENĀCIS PASTS! 41ZERO42

december 11, 2020

Ja manāt pasta indeksu 41zero42, tad visticamāk šajā “sūtījumā” būs sienu un grīdas apdares sapņa piepildījums. Itāļu augstvērtīgo keramikas flīžu ražotāja 41zero42 nosaukums tik tiešām piešķirts pateicoties uzņēmuma adresei, tā uzsverot ģeogrāfisko atrašanās vietu Modenas reģiona nelielajā pilsētiņā Fiorano Modenese Itālijā.

Dvīnes albīnes, kuras ieskauj ūdens, mākslinieks ar savu reptīli, zem kura ķepu pieskārieniem plakšķ flīžu virsma, sirma fitnesa kundze, kura jauc azūrkrāsas kokteili, akvārijā krītoši gumijas lācīši, psihodēliski dejojošs jaunietis, kura tetovētā roka maigi pieskaras sienai – 41zero42 radītā īsfilma Apnoea precīzi raksturo kompānijas brīvo mākslas garu un jauneklību. Tā ir izlaušanās no rāmjiem, absolūta brīvība, kas nav piesaistīta prasībām, drīzāk tā ir pašu diktēta mode. 41zero42 gribas salīdzināt ar viedokļa līderiem, kuros ieklausāmies tāpēc, ka tie ir soli priekšā un tieši viņi ir tie, kas diktē nākotnes tendences. 41zero42 jauneklīgās komandas kodolu vieno kopīgo interešu krustošanās, no kurienes ģenerētie ideju izvirdumi pārtop izcilu produktu galarezultātā. Unikalitāte, kuru raksturo visaugstākā kvalitāte par pieejamu cenu.

Abstrakts dizains, kas atgādina te saplīsušas māla vāzes lauskas, te no krāsns izņemtus cepumus, viss ir tik perfekti neperfekts savā būtībā, flīžu tekstūru variācijai robeža ir tikai iztēles plašums. Traips uz grīdas nav defekts, tas tikpat labi kļūst par interjera sastāvdaļu. Ups, bērna uzvilktas svītras uz dekoratīvajām flīžu sienām? 41zero42 uzsver – atstājiet visu kā ir! Tā ir dzīvā māksla! Nojauciet ierobežojumus un atmetiet garlaicību! Turklāt, kāpēc gan sienu flīzes nevar kļūt par grīdas dekoratīvo klājumu un otrādi, tehnoloģijas atļauj spēlēties ar funkcionalitātes robežām. Interjers mūsdienās kļūst par personīgo mākslinieciskās gaumes izpausmes lauku, kur neierobežojam savu raksturu, bet akcentējam vērtības un uzsveram savu “es”, tāpēc flīzes kā apdares materiāls jau sen vairs nepilda tikai aizsargfunkciju, tās kļuvušas par skatuvi ar neierāmētām izpausmes iespējām.

41zero42 keramikas flīzes nav tikai vizuālo iztēli atmodinoši objekti, tās neparastā veidā iedarbojas arī uz citiem mūsu sajūtu receptoriem, līdzīgi kā apmeklējot laikmetīgās mākslas izstāžu galeriju. Te gribas norīt labsajūtā siekalas, te šūpoties nedzirdamas melodijas ritmā, ķermenis tiek iesaistīts šajā sajūtu ceļojumā. Piemēram, Technicolor kolekcijas flīzes iedvesmotas no 1939. gadā iznākušās The Wizard of Oz (Oza zemes burvis) kinofilmas, kurā tika izmantota tiem laikiem progresīvā Technicolor krāsu tehnoloģija, ļaujot skatītājiem baudīt piesātinātas un košas krāsas. 41zero42 kolekcija ir kā atsauce uz šo mūsu izsalkumu pēc košuma, gluži kā nokļūstot tropiskās dabas dzīvuma ieskāvumā, liekas sirdī iemājo krāsu vitamīnu izraisītais prieks, radot vēlmi smaidīt.

Cosmos sērija radīta iedvesmojoties no Visuma, kur izplatījumā izsētas miljardiem zvaigznes, bet tikpat labi tās var būt maizes drupačas vai miniatūras cukura graudiņu lauskas, mainās tikai perspektīva no kuras skatāmies uz objektu. Cosmos flīzes neatstaro gaismu, atgādinot ķieģeļu faktūru, bet citam tās var izskatīties kā no krāsns tikko izņemti smilšu cepumi. Pieskaroties, šķietami var sajust materiāla izstarotu siltumu.

Loop kolekcijā industriālais sapludināts ar amatniecībai raksturīgo unikālo un detalizēto pieeju. Flīžu tekstūra atgādina koku, tikai, šķiet, tas pazaudējis zarus, bet kodols joprojām ir turpat un varam mēģināt saskaitīt tā dzīves apļus.

Jaunākā kolekcija One, kas momentāli guvusi pasaules atzinību – tas ir egoisms, kas atbilst nosaukumam, uzsver 41zero42! Tik dzīvas krāsas, tās burtiski pulsē acu priekšā atgādinot skatīšanos kaleidoskopā! Flīzes var izmantot kā sienām, tā grīdām. Kaleidoskopiska simetrija un laikmetīgas ģeometriskās tekstūras ir kolekcijas esence.

Ceļojums caur teju trīsdesmit 41zero42 kolekcijām var kļūt par meditatīvu nodarbi, īpaši fonā klausoties uzņēmuma radošo prātu sastādīto mūzikas izlase, kas atrodama Spotify. Līdzīgi kā šķirstot mākslas katalogu, gribas nesteidzīgi iegrimt šajā citādi domājošo vīzijā par flīžu radīšanu, iedziļinoties ne tikai produkta izskatā, bet daudzslāņainajā konceptā, kas aiz tā stāv.

Iespējams, ka tieši šiem savādāk domājošajiem izcili izdodas atmodināt mūsos snaudušo bērnu, kas pieaugot, dažkārt aizmirst par spēju brīnīties. Kāds varbūt teiks, ka 41zero42 ir mazliet traki, bet kā zināms tieši drosmīgajiem pieder pasaule.

41zero42 produkcija no decembra pieejama Trentini salonā.

No items found.