Gio Ponti kolekcijas turpinājums

may 20, 2015

Molteni papildina itāļu dizaina zelta fondus un visiem dizaina cienītājiem par prieku turpina pulēt viena no visu laiku ievērojamākā nācijas arhitekta Gio Ponti mantojumu. Fabrikas izpildījumā metra kolekcijai šogad ir pievienoti vēl divi modeļi: Villa Planchart projektam zīmēts atpūtas krēsls D1542 un amerikāņu ražotājam M. Singer&Sons projektēts galdiņš D.552.2. Par visu secīgi.

Pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados M. Singer&Sons uzņēmums ieņēma vadošās pozīcijas Amerikas mēbeļu tirgū. Fabrika ražoja progresīvas mēbeles un nostiprināja savas pozīcijas vēl jo pārliecinošāk, autoru sarakstam pievienojot arī itāļu dizainerus. Gio Ponti, Carlo Mollino, Ico Parisi, Carlo De Carli veikums atšķīrās no Amerikas funkcionālistu darbiem un kļuva par Singer&Sons veiksmes stāstu. Starp Gio Ponti projektiem elegants galdiņš D.552.2, kas sastāvēja no palisandra kājām ar bronzas detaļām un trīsstūra formas stikla virsmas.

Tostarp jaunais – senais, Milānā svaigi prezentētais Gio Ponti atpūtas krēsls bija paredzēts vienam no autora mīļākajiem arhitektūras projektiem – Villa Planchart (1953-57) Karakasā, kurā metrs atspoguļoja paša Latīņamerikas ceļojuma uzkrātos iespaidus. „Villa ir veltījums Anala un Armando Planchart. Tā atrodas klints korē, pie kuras sāniem, ielejā ir Karakasas pilsēta,” tolaik par savu projektu Domus žurnālam rakstīja izdevuma dibinātājs un galvenais redaktors Gio Ponti. Pēc vairāk kā piecām desmitgadēm krēsla veidols ir palicis nemainīgs, savukārt tā saturs un struktūra gan ir pielāgota mūsdienām.

No items found.