imm cologne 2017

january 31, 2017

”Some people think luxury is the opposite of poverty. It is not. It is the opposite of vulgarity, “ reiz ir sacījusi Coco Chanel, un šī gada pirmā dizaina izstāde Ķelnē ir pierādījums viņas paustā patiesībai. Marmors, samts, spoguļi un misiņš ir tikai daži elementi, kas nupat notikušajā mesē demonstrē to, ka interjera dizains šogad ir kļuvis vēl izsmalcinātāks un vēl elegantāks.

Katru janvāri no jauna dizaina izstāde imm cologne kļūst par gada pirmo dizaina industrijas notikumu, kas vienuviet pulcē dizaina ražotājus, pārstāvjus, dizainerus, arhitektus un dizaina interesentus, tādējādi skaļi un ar vēriernu iešūpojot jaunu dizaina gadu. Tendences, kas aprīlī pārpildīs Milānas izstādes stendus, būs aizsākušās jau Ķelnes ekspozīcijās, un lietas, kas Itālijā tiks prezentēts kā aktuālais šī gada piedāvājums, prototipu versijās visdrīzāk jau būs priecējušas Vācijas meses apmeklētājus. Smalki veidotas Ķelnes dzīvojamās vides kolāžas arī šogad sniedz ieskatu dizaina attīstības virzienos.

XXXL un vēl nedaudz

Jau vairākus gadus privātais interjers tiecas kļūt arvien  greznāks un izsmalcinātāks. Dizaina meses spīd un laistās, un apžilbina apmeklētājus ar ekscentriskiem  materiāliem, formām un risinājumiem. Art Deco stilistika, kas pagājušā gadsimta sākumā iekaroja Eiropu kā alkas pēc rafinētām, dārgām un izmeklētām lietām, gandrīz simtgadi vēlāk šķiet iemantojam otro elpu, savu estētiku pielāgojot mūsdienu lietotāja izpratnei par smalku dzīvošanu un, protams, masu ražošanai. Zelta spīdums, samta auduma kilometri un mēbeļu elementi no izsmalcinātas ādas un koksnes tiek demonstrēti līdzās matētu metālu un krāsaina stikla virsmām, spoguļu rindām un elegantam tekstilam. Šis viss ir tikai neliela daļa no spožās dizaina arsenāla, kas nepārtopami iekaro pasauli. Arī mēbeļu izmēri pielāgojas laikmeta ambīcijām – klubklrēsli, dīvāni un galdi izplešas visos virzienos vienlaicīgi.

 

wk-tama-living-0014_1600x1024

Tama Living; Diz. EOOS, Walter Knoll

wk-oki-table-0005_1600x1024_0

Oki galds, Diz. EOOS, Walter Knoll

Dzīvot dzīvu dzīvi

Paralēli pamattendencei, kas iezīmējas Ķelnes izstādes hallēs, parādās vairākas mazāk kliedzošas, bet nešaubīgi saistošas dizaina attīstības idejas. Viens no tiem ir aicinājums personīgo dzīvojamo vidi nepiesaistīt noteiktai stilistikai, krāsai vai materiālam, bet nebaidīties to iekārtot ar savstarpēji savrupām un atšķirīgām lietām. Tādā veidā un tādā secībā, kādā telpas īpašniekam pašam patīk, neraizējoties par atbilstību iepriekš definētiem priekšstatiem par korektu interjera dizainu. Tādējādi vairākos uzstādījumos lietas no pagātnes mijas ar šodienas realitāti un eksperimentē ar vīziju par nākotni, neiegrožojot savas izpausmes nedz vizuāli, nedz filozofiski.

Mūžam jauns un retro

Aktualitāti nav zaudējušas arī retro inspirācijas. Jau vairākas sezonas dizaina ražotāji tupina nākt klajā ar mizanscēnām no tālāks vai tuvākas pagātnes, prezentējot priekšmetus gan oriģinālformātā, gan pielāgojot mūsdienu izpratnei par telpu un dizainu. Šī gada Ķelnes mesē retro lauciņā īpaši plašu un izteiksmīgu interpretāciju iemantoja piecdesmito gadu estētika. Ieturēta un racionāla, tā krasi atšķīras no jaunā gadsimta Art Deco viļņa un turpina apgaismot klātesošos ar nemirstīgām modernisma vērtībām.

Visi pie galda!

Lai kāds būtu patiesais iemels tam, kādēļ dizaina ražotāji ir iecerējuši visus klātesošo atkal apsēdināt pie viena gara kopgalda, tas viņiem ir izdevies, un šķiet, ka laikmetā, kad kopā visbiežāk satiekamies virtuāli, atgādinājums ir vietā. Piedāvājumā ne tikai zīmīga izmēra galdi, bet arī piemērota garuma soli lietošanai līdzās. Walter Knoll Tadeo galds (diz. EOOS) ir uzskatāms piemērs.

wk_tadeo_0005_h_1600x1024
wk_deen_0004_h_1600x1024

Tadeo galds, diz. EOOS, Walter Knoll

Pavasaris, samts un zefīrs

Atšķirībā no izplatītā priekšstata par to, ka greznam interjeram ir jābūt krāsotam variācijā no purpursārta līdz sūnu zaļam tonim, Ķelnes meses izpildījumā jaunā laikmeta spozme tiek demonstrēts gaisīgos pasteļtoņos. Gaiši rozā, vecrozā, balināta citronkrāsa vai pelēcīgi violetais interjerā parādās arvien biežāk. Vieglas un gaisīgs, šīs krāsas piešķir jauneklīgu vaibstu pat klasiskiem materiāliem un tradicionālām priekšmetu aprisēm.

18_letztes-Bild-ligne-roset_170123_173633

Ligne Roset ekspozīcija

No items found.