Il Sereno Lago di Como

february 27, 2017

Milānas dizaina nedēļai tuvojoties, iepazīstinām Jūs ar jaunu un aizraujošu galapunktu, kas būs saistošs ikvienam laikmetīgā dizaina cienītājam, kura ceļi pavasarī ved uz Ziemeļitālijas metropoli. Stundas braucienā no Milānas, nelielā ciematā Komo ezera dienvidaustrumu krastā atrodas jaunākā Patricia Urquiola projektēta viesnīca «Il Sereno Lago di Como». Elegantie viesu apartamenti ir ceturtā viesnīca arhitektes izpildījumā un papildina tādus jau realizētus dizaina pieturas punktus kā: «Vieques» viesnīca Puertoriko, «Mandarin Oriental» apartamenti Barselonā un «Design Hotels’ Das Stue» Berlīnē.

Labākajās itāļu dizaina tradīcijās viss viesnīcā ir autores jaunradīts mērogā no arhitektūras līdz darbinieku zīda formastērpiem. Askētiskā nama arhitektūra ir tapusi iedvesmojoties no Komo pilsētas slavenākās būves – arhitekta Giuseppe Terragni projektēta nama «Casa del Facio». Terragni būve ir spožs itāļu racionālisma arhitektūras paraugs. Savulaik tā tika uzcelta kā estētiska fašisma režīma propaganda un šodien funkcionē kā pilsētas policijas galvenā mītne. Identiski tam kā «Casa del Facio»  kontrastē ar Itālijas mazpilsētas apbūvi, tā Patricia Urquiola radītā askēze izceļas uz ezera krasta neoklasicisma arhitektūras fona.

IMG_4599

Viesnīcas interjers nekonkurē ar ezera idilli, tas to organiski papildina un ienes gleznaino apkārtni iekštelpās. Telpu tonālajā un materiālu risinājumā reflektējas ūdens krāsa, apkārt esošo klinšu struktūra un dreifējošu laivu aprises. Riekstkoka paneļi mijas ar pelēkām akmens virsmām un brūniem līdz zilganpelēkiem toņiem audumos un mēbeļu apdarē. Viesnīcas priekšmetu izlasē ir darbi no Patrīcijas portfolio: Moroso, Kettal, Molteni&C, Cassina, B&B Italia rūpnīcās ražotas mēbeles. Kā īpašs pasūtījums Olivari fabrikā ir izgatavoti viesnīcas durvju rokturi, savukārt Flos rūpnīca ir parūpējusies par unikālu «Il Sereno» viesnīcas gaismekļu sēriju. Īpaši ir arī trīs viesnīcas īpašumā esoši ūdens pārvietošanās līdzekļi – divas motorlaivas un «Grand Vaporina del Lago» jahta, kas ir paredzēta 12 pasažieru pārvadāšanai un rotāta ar Patricia Urquiola interjera dizainu.

6

 

Arhitektūru un interjera dizainu papildina iespaidīgi vertikālie dārzi un mākslas darbi. Sešos viesnīcas stāvos ir izvietoti 30 viesu apartamenti, kuru izmērs variē no 65 kvadrātmetriem līdz vairāk kā 200 kvadrātmetriem «penthaus» numurā. No katra apartamenta paveras lielisks skats uz ezeru un katram ir sava apmēbelēta āra terase. Tam papildus – privāta viesnīcas pludmale un baseins ar ekskluzīvu apkārtnes panorāmu. Viesiem un garām braucošiem interesentiem tiek piedāvāta ar Michelin zvaigznēm kronēta šefpavāra Andrea Berton restorāna «Berton Al Lago» ēdienkarte. Tā pat kā interjerā, arī virtuvē viss labākais no Itālijas – svaiga zivs, ezera reģionā audzēti dārzeņi, izcils vīns, siers, gaļa un Pianura Padana risotto, gatavots no Itālijas augstākās klases rīsu audzēšanas reģiona produktiem.

 

No items found.