GARDEROBE BONDA STILĀ JEB MOLTENI ESTĒTIKA

april 30, 2021

Pavasaris atnes pārmaiņu sajūtu, gribas sakārtot kā sevi, tā vidi sev apkārt. Ne velti drēbes saucam par savu otro ādu un tāpēc kārtība skapī rada labsajūtu, ko gribas baudīt ilgāk. Pārdomāti iekārtota augstas kvalitātes garderobes sistēma, kas ļauj ērti organizēt apģērba, aksesuāru un apavu uzglabāšanu, viegli piekļūt nepieciešamajam un, pateicoties veiksmīgam lietu eksponējumam, arī iedvesmot ikdienā –  ir atslēga mājoklim, kurā gribas uzturēties ilgāk un ar prieku atgriezties ik dienu.

Un tagad iedomāsimies, ka esam nokļuvuši Džeimsa Bonda filmas uzņemšanas laukumā. Daniels Kreigs perfektā uzvalkā ieiet telpā, kuras plauktus momentāli izgaismo liega gaisma un skatam paveras perfekti izkārtotu un eksponētu apģērbu rindas, apavu plaukti. Kas viņam pietrūkst? Protams, tauriņš. Viņš pieiet pie atvilktnes ar stikla fasādi, atver to un tur paveras vesela kolekcija, no kuras izvēlēties piemērotāko. Kas vēl? Protams, Omega pulkstenis. Viņš atver nākamo atvilktni, kuras maigajā ādas apdarē iegulusī izlase ar laikrāžiem. Viņš izvēlas vienu, uzliek uz rokas. Izejot no istabas, apgaismojums palēnām nodziest..

Itāļu ražotāja Molteni garderobes sistēmas ir ierindojamas starp labākajām pasaulē un nav brīnums, ka tās iederas kā kino kadros, tā laikmetīgā mājoklī. Pietāte pret detaļām, tīrām līnijām, augstākās kvalitātes prasības un moderns dizains ir atslēgvārdi, kas raksturo Molteni vairāk nekā 85 gadu garumā, kopš Angelo Molteni atvēra savu amatnieka darbnīcu Giussano provincē. Šo desmitgadu laikā tapušas daudzas ikoniskas mēbeles, kas atstājušas neizdzēšamus nospiedumus dizaina vēsturē, radot auru leģendārajai frāzei Made in Italy, kas raksturo stilu un kvalitāti. Sadarbība ar tādiem grandiem kā franču pasaulslavenais arhitekts Jean Nouvel, daudzām atzinībām apbalvotais itāļu arhitekts Aldo Rossi, Gio Ponti un citiem nostiprinājusi Molteni vārdu dizaina mēbeļu elitē, taču tā nav tikai formāla atzinība, ģimenes uzņēmums ir kā bāka, kurai citi seko, vēloties mācīties un iedvesmoties. 2016. gadā par uzņēmuma radošo direktoru kļuva beļģu arhitekts Vincent Van Duysen, kurš Molteni stilu raksturo ar vārdiem: “Šis nav kliedzošs dizains. Esence slēpjas izsmalcinātībā un elegancē”.

Absolūto perfekciju iemiesojošās garderobes kļuvušas par vienu no Molteni vizītkartēm. Pateicoties tehnoloģu risinājumiem, garderobe kļūst par sava veida konstruktoru, kuru kā mozaīku iespējams savienot pēc nepieciešamības, kombinēt, lai panāktu ideālo rezultātu.  Tas pats attiecas uz plauktu un atvilktņu sistēmām, to krāsu, faktūru un apdari, Molteni ir izveidojuši izlasi ar kombinācijām, kuras estētika veido absolūtas harmonijas iespaidu. Dažkārt šķiet, ka šie elementi levitē gaisā, bet tā, protams, ir tikai smalki panākta šķietamība, kuras pamatā ir tehnoloģiju attīstība, jau atkal radot vēlmi vilkt paralēles ar slepenā aģenta cienīgu interjeru.

Izvēloties garderobes sistēmas veidu – vai tas būs skapis vai atsevišķa telpa, vienmēr jāliek pretī savs dzīvesveids. Patiesībā, ja garderobe mājoklī tiek projektēta ar dizainera palīdzību, jārēķinās, ka būs jāatbild uz diezgan intīmiem jautājumiem. Piemēram, kāda veida apģērbs tiks eksponētas un kāds uzglabāts mazāk redzamās zonās, cik atvilktnes būs nepieciešamas apakšveļas uzglabāšanai, cik apavu pāru ir kopumā – tie ir svarīgi jautājumi, lai garderobes risinājums atbilstu vajadzībām, ikdienas tempam un gaumei. Molteni var dēvēt arī par detaļu frīkiem, visi konstrukciju stiprinājumi nāk no uzņēmuma ražotnes un tie izceļas ar delikātu nemaināmību. Piemēram, eņģes tiek ieslēptas paneļu savienojumos, tā saglabājot maksimālu līniju minimālismu. Savukārt plauktu apgaismojums nav tikai interjera untums, tā ir praktiska nepieciešamība, kas atvieglo ikdienu, jo pat vistālākā plaukta zona ir ērti pārskatāma, turklāt apgaismojums ir viegli regulējams tā atkal pieskaņojoties mūsu dzīvesveidam (piemēram, apgaismojumu iespējams ieprogrammēt gan sensoru režīmā, gan manuāli nospiežot slēdzi).

Atsevišķa garderobes telpa vai skapis? Tas, protams, ir jautājums, kuru izšķir telpas iespējas un cilvēka vajadzības. Garderobe, kura veidota kā atsevišķa mājokļa zona, ērtību ziņā ir neatsverama, tā ļauj apģērbam un aksesuāriem kļūt par interjera sastāvdaļu. Tā ir sava veida meditācijas vieta, kur nesteidzīgi pārdomāt kā saskaņot koptēlu, ērti piekļūt ne tikai apģērbam un aksesuāriem, bet arī apaviem. Molteni estētiskais dizains izpaužas ne tikai absolūtā detaļu perfekcijā, tā ir kā atsevišķa filozofija, kurai sekot. Materiālu apdare, krāsas, faktūra, viss veido vienotu konceptu, garderobe kļūst pa sava veida meditatīvu vietu, kur dominē sakārtotība un pārskatāmība.

Skapja gadījumā Molteni aicina lauzt stereotipu, ka visam obligāti jābūt aizsegtam no skatieniem. Piemēram, stikla durvis radīs gaisīgāku iespaidu, garderobes skapim kļūstot par interjera turpinājumu. Dievs slēpjas detaļās, tāpēc, piemēram, atbilstošas kvalitātes drēbju pakaramie ir ne mazāk svarīgs elements, bet kaklasaišu turētāji un citi funkcionāli aksesuāri atvieglos kārtības uzturēšanu. Atvilktņu un plauktu apdarē iespējams izmantot eko ādu, kas ir ne tikai ilgtspējīgs, bet estētiski izsmalcināts materiāls.

Molteni garderobju pievilkšanās spēks izpaužas individualitāte un pielāgojamībā. Tās nojauc robežas, aicina baudīt dzīves mākslu un izpaust savu individualitāti. Apģērbs ir mūsu signāls, mūsu rupors un tas ir pelnījis atrasties vietā, kura to ierāmē kā mākslas darbu. Izsmalcinātības un elegances gleznā.

 

No items found.