DIZAINERA KRĒSLS

september 10, 2016

Labs dizains ir dizains, kas lietotāja ikdienu dara labāku – skaistāku un ērtāku neatkarīgi no tā vai ar dizainu saprotam grafikas projektu, izstādes arhitektūru vai biroja krēslu. H2E ir multidisciplināra dizaina studija, kuras darbība ir balstīta uz dizaina domāšanu un variē no telpas līdz burtveidola mērogam. Uz sarunu par dizainu, radošo ikdienu un kvalitatīvu darba vidi aicinājām studijas radošo direktori Ingūnu Eleri.

Kas ir jūsu dizaina domāšanas pamatā?
Neapšaubāmi tā ir mākslas izglītība, sākot jau no bērnu mākslas skolas, Rīgas lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļas ar individuālo pieeju ik katram un Latvijas Mākslas akadēmija. Tie ir gudri draugi, talantīgi kolēģi. Kontrasts starp Piebalgas ainavu, steidzīgu Rīgu vai jebkuru pasaules lielpilsētu. Lokālais iepretim globālam, apzinoties, ka jo lokālāki mēs esam, jo stiprāki starptautiskā kontekstā.

Kas pašlaik Jūs aizrauj un kā tas bagātina Jūsu darbu?
Viss, kas notiek vai arī nenotiek. Reizēm arī nepiedalīšanās ir aizraujoša. Ir sakritis, ka patreiz esam pabeiguši darbu pie 4 ekspozīcijām – Rīgas Motormuzeja un trijām Raiņa un Aspazijas ekspozīcijām. Katra bijusi kardināli savādāka, neatkārtojama, katra ir bijusi profesionāls izaicinājums ar pamatīgu izpēti. Tas neapšaubāmi ir bagātinājis mani profesionāli un cilvēciski.
Šķiet nav mazu un lielu darbu, tā ir mūsu atbildība ik katru darbu padarīt par notikumu.

Vai mūsdienās tiek saglabāts balanss estētikai, funkcionalitātei un ergonomikai?
Tas ir mērķis uz kuru tiecas, manuprāt, visi. Nevar būt labs dizaina risinājums bez funkcionalitātes un ergonomikas.

Kā jūs līdz šim esat izvēlējusies biroja krēslus savā birojā un projektos?
Noteicošais ir vienmēr krēsla ergonomika, vizuālais tēls kādu nes krēsls ar savu plastiku un protams projekta budžets. Izmēģinājuma testi arī ir svarīgs faktors krēsla izvēlē. Lai krēsla funkcionalitāte būtu pašsaprotama un intuitīva. Detaļām arī ir milzīga nozīme.

Kādu iespaidu Jums ir atstājis Jūsu jaunais HAWORTH Zody biroja krēsls?
Elegants, mājīgs, plastisks. Tas nav svešķermenis, bet organiski iekļaujas manā telpā. Strādāt tajā ir patiesi ērti.

No items found.