APARTAMENTI ALBERTA IELĀ

Kristīne Viziņa
2012

Ģimenes apartamenti 1904. gadā Mihaila Eizenšteina projektētajā ēkā Alberta ielā. Šī ir vienā no viselegantākajām un mākslinieciski visoriģinālākajām jūgendstila ēkām Rīgā ar eklektiskiem dekoratīviem elementiem.

Dzīvokļa saimnieki, stāstot par savas mājas interjeru, atklāj, ka vēlējās radīt mājokli no īpašām un interesantām lietām. Tas, jāatzīst, ir izdevies godam, un, ienākot dzīvoklī, kopā ar nama saimniekiem viesus sveic viens no visu laiku ekscentriskākajiem dizaina gaismekļiem — Moooi zīmola zirgs dzīvnieka dabiskajos izmēros. Rumaks plašajā viesistabā iederas lieliski un ir īpaši iecienīts mājas jaunāko iemītnieku starpā. Moooi dzīvnieku avangardu papildina arī līdzīgas konfigurācijas galds — cūka — un izmēros pieticīgāks gaismeklis — zaķis.

Dzīvokļa sienas izgaismo Artemide gaismas ķermeņi. Augstos un elegantiem rotājumiem klātos griestus šajos apartamentos papildina Moooi un Flos lampas, kā arī kokona materiāla ekstravagance — Zeppelin lampa no holandiešu dizainera Marcel Wanders. Pie greznā kamīna ir divi omuligi Mini Togo , kas lieliski piemēroti drēgniem rudens vakariem. Papildus šiem dizaina priekšmetiem dzīvokļa interjeru rotā arī Ligne Roset un Zanotta mēbeles, kā arī brīnišķīga Alessi dizaina aksesuāru izlase un izteiksmīga gleznu kolekcija.

No items found.