WALTER KNOLL. LEGENDS OF CARPETS.

february 14, 2022

Cilvēces šūpulis atrodas Āfrikā. Un tieši no turienes Walter Knoll smēlās iedvesmu savai paklāju kolekcijai “Legends of Carpets”.

SENAIS SKAISTUMS

Pēdējie saules rieta stari ietērpj savannu zeltā. Zebras, kas ganās ieplakās. Mainīgo gaismu spēle un nebeidzams plašums. Pilsētas, kurās kūsā dzīvība: smaržām pārpildīts gaiss un spilgtās krāsas garšvielu tirgū. Pārdomātas krāsu pārejas uz ar rokām apmestajām sienām alejās. Putekļi un svelmīgs karstums, mirgojošas mirāžas un elpu aizraujoši orhideju dārzi.

Walter Knoll paklāji ir izstrādāti sadarbībā ar audumu dizaineru Helmutu Scheufele, un tos iedvesmojušas Āfrikas ainavas un krāsas. Kolekcija smeļas spēku no kontinenta radošuma, kas materializējas mūžīgos, austos mākslas darbos. Dažos modeļos intensīvi sarkanie un zilie toņi atgādina atspulgus debesīs saullēkta laikā; citās tumšās dabiskās nokrāsas, šķiet, izceļ tuksneša iežu slāņu reto skaistumu. Dabiskuma un elegances tēli.

RADOŠAIS PROCESS

Viss sākās ar iedvesmas pilnu ceļojumu. Markuss Benz kopā ar mākslinieku un audumu dizaineri Helmutu Scheufele devās uz Marakešu, kas iezīmēja Walter Knoll kolekcijas “Legends of Carpets” aizsākumu. Sirdī paliekoši cilvēku iespaidi, ainavas un gaisma, kas laužas medīnas tirgos. Pēc tā sekoja stipri atšķirīgais, bet tik pat krāsainiem iespaidiem bagātais ceļojums uz Namībiju un Botsvānu. Un paklāju kolekcijas vadmotīvs bija skaidrs: Āfrikas ainavas un krāsas.

Balstoties uz iespaidiem un ceļojumu aprakstiem, Helmuts Scheufele sāka strādāt savā ateljē, un darbs sākās ar glezniecību. Gleznojot abstraktus attēlus no viņu kopīgajiem iespaidiem, kas beidzot tika pārvērsti paklāju dizainā. Raksti iezīmējās, tika atlasītas dzijas, un attīstītas krāsas. Paklājs pēc paklāja, detaļa pēc detaļas.

“Greznas mēbeles, kas rada īpašu auru: mūsu paklāju kolekcija “Legends of Carpets” pārvērš Āfrikas ainavas un krāsas ar rokām mezglotos mākslas darbos. Katrs paklājs ir individuāls attēls, kas izstaro dabiskumu un eleganci, savukārt saskaņotie sēdekļu spilveni rada neparastu vidi.”

 

KOLEKCIJA

Kolekcijā, ko zīmols raksturo kā “dabiskuma un elegances attēlus”, ir 31 unikāls mākslas darbs, kas balstīts uz dabas ainavu iespaidiem, tostarp savannām un saulrietiem. Paklāji ir izgatavoti no vilnas, zīda un nātru dzijas kombinācijas, un tajos ir krāsu akcenti, sākot no saules un debesīm līdz ziedam un smilšu vētrai. Tie tiek veidoti ar rokām, izmantojot Tibetas mezglošanas metodes Walter Knoll partneru darbnīcās Nepālā – tas nozīmē, ka katra paklājs ir unikāls.

Walter Knoll mēbeļu dizains pieskaras ikkatra maņām un emocijām. Zīmola estētikas pamatelementi ir palikuši nemainīgi jau vairāk nekā simts gadus: āda, audums un prasmīgi izstrādāts augstākās kvalitātes koks. Walter Knoll mēbeļu dizains izstaro skaidru vīziju un spēku, radot unikālu un īpašu auru. Elegantas un harmoniskas krāsas, formas un faktūras, iedvesmojoties no dabas.

No items found.