ŪDENS ŠĻAKSTI UN LAIKS AR SEVI..

july 02, 2021

Vannas istaba sevī vienuviet apvieno relaksāciju, atjaunošanos, intimitāti un eleganci. Tā ir vieta, kas atsedz kailumu, apņem ar maigi siltu vai uzmundrinoši aukstu ūdens strūklu. Vannas istaba ir vieta, kurā atjaunoties pēc nogurdinošas dienas. Uzlādēties. Atmosties pēc naktsmiera. Telpa, kurā laiks rit nesteidzīgi, lai veltītu to tikai sev vai sev un mīļotajam cilvēkam. Tas ir SPA salons mājās, tamdēļ pirms būvniecības, remonta darbiem ir ļoti būtiski izplānot vannas istabu, paredzot visas nepieciešamības, ko ietver telpas un ēkas plāns, lietošanas vajadzības un ērtības. Vienuviet telpai ir jāpilda gan tās pamatfunkcija, gan jābūt ergonomiskai, atmosfērīgai un gaumīgi iekārtotai.

Primāri — jāpieņem lēmums kādam mērķim tā paredzēta, kas to izmantos:

– Ja vannas istabu plāno izmantot vien ieskrien-nomazgājies-aizskrien variantam, tad pietiks ar dušu.

– Ja paredzēts, ka vannas istaba funkcionēs kā mājas SPA, tad to papildinās gan vanna, gan duša.

– Ja vannas istaba plānota ģimenei vai vairāk cilvēkiem tad vērts aizdomāties par telpas noslodzi, saplānojot un iekārtojot to tā, lai ik rītu taupītu laiku un saudzētu nervus, izvēloties kā dušu, tā vannu. Priekšrocību sniegs arī dubultā izlietne, pisuārs un bidē. Katra paša pusē vien jāapdomā vai vannas istabu vēlas dalīt ar ģimenes locekļiem, vai tas ir viennozīmīgs laiks sev kā vakaros, tā rītos.

Iesakām iet soli uz priekšu un aizmirst, ka vannas istaba ir paredzēta tikai tam, lai fiksi nomazgātos, paskatītos spogulī un veiktu citas ikdienišķas vajadzības. Tā ir kas vairāk — telpa sev. SPA salons. Miera osta. Vieta, kur satikt sevi kailu, sajust, atklāties, attīrīties un uzlādēties. Atliek vien izlemt kādas ir pamatvajadzības un vēlmes, lai kopā ar nozares speciālistu (interjera dizaineru) ļautos detalizētam plānošanas procesam vizualizācijām, izstrādei un kvalitatīvam, elpu aizraujošam, rezultātam.

Plānojums un iekārtojums atkarīgs gan no augstākminētā funkcionālā mērķa, gan telpas platības — augstums, garums, platums, forma, ietilpība un citi tehniskie parametri. Stratēģiska plānošana ir visa pamats, vērts to darīt kopā ar kvalificētu speciālistu — salona konsultantu, interjera dizaineru (visvērtīgāk — tandēmā ar abiem iepriekšminētajiem). Šie aroda meistari tālāk veiks visus nepieciešamos aprēķinus kopā ar santehniķiem, elektriķiem, būvniekiem un citiem speciālistiem. Plānošanas izstrādes posmā svarīgi konsultēties ar speciālistiem, jo nepareizi ievilkta ūdens padeve vai izeja var sabojāt visu gala veikumu un divtik dārgāk izmaksāt, lai kļūdu labotu. Jo precīzāks būs telpas rasējums, jo labāku ieteikumu sniegs speciālists, izvēloties vajadzībām un vietai vispiemērotāko risinājumu. Būtiski apzināt arī apkārt esošās telpas, durvju un logu aiļu izmērus utt., lai neveidojas kurioza situācija — izvēlēto mēbeli vai vannu var iecelt vien noņemot mājai jumtu. Vannas istabas plānošanā ļoti būtiska ir katra mazākā nianse, kas nezinātājam var šķist mazsvarīga, tomēr jomas speciālisti zina, cik rūgti var vilties kāds, kas vannas istabas plānošanā izvairījās no skrupulozas pieejas. Gluži kā šahā, ja plānošanas posmā tiks izdarīts nepareizs gājiens, spēle būs zaudēta. Kad rūpīgi izsvērta kā telpas funkcija, tā apzinātas telpas un mājas nianses, tad laiks ķerties pie skaistākā, tomēr gana sarežģītākā darba — vannas istabas niansēta plānojuma izveides, kas sevī ietver interjera apdares materiālus, krāsas, kompozīciju, ergonomiku, gaismas, mēbeles, vannu/dušu, podu, izlietni… Materiālu gamma ir daudzpusīga. Vanna no koka, kristāla, akmens vai marmora. Kādēļ ne? Ja to vēlas un interjers tādējādi tiks papildināts ar sulīgu akcentu, lai notiek!

Ūdens strūkla. Viena no galvenajām izvēlēm plānojot vannas istabu ir ūdens maisītāju izvēle, lai radītu sev vispatīkamāko sajūtu mazgāšanās brīdī. Duša, kas rada lietus lāšu efektu (Gluži kā teleports uz bērnību, kad tveicīgā vasaras dienā tik patīkami ar basām pēdām varēja izlēkāties peļķēs un sajust silto lietuslāšu bungošanu uz ādas.) Vai tonizējoša ūdens strūkla, kas izmasē ķermeņa saspringumus, radot sajūtu kā stāvot tropiskā mežā zem savvaļas ūdenskrituma.

Vannas izvēle. Brīvi stāvoša vanna, stūra vanna, iebūvēta vanna, emaljēta, metāla, akmens, marmora, keramikas. To ir tik daudz un dažādas! Gluži kā mēs, tamdēļ katrai personībai ir jāatrod sev piemērotāko. Individuāls pasūtījums materiālam un formai vai jau izstrādāts dizains. Jāpievērš uzmanība materiāla izturībai un kopšanai. Telpiskā kompozīcija un ergonomika ir pamatu pamats. Vannas istabai ir jābūt ērti lietojamai, pilnvērtīgi funkcionējošai un gaumīgai. Tai jārada patīkamas sajūtas un jāveic visas pamatvajadzības.

Krāsa. Tīrības, svaiguma un miera sajūtu telpai piešķirs gaišie toņi. Balti. Viegli pelēcīgi. Bēši. Pasteļi. Akcentu liekot detaļu formām un krāsām, taisnstūra maisītājs — zelta, sarkans, dzeltens… Vai tieši pretēji, sienu toņus izvēloties ar sulīgu dzīvīgumu — dzidri zilu toni pēc okeāna pantoņu paletes vai sulīgi zaļu kā lietusmežu džungļos. Krāsu izvēli sinerģiski papildinot ar matētiem vai spīdīgiem maisītājiem. Izvēle ir bezgala liela, tādēļ speciālistu ieteiktie varianti palīdzēs izkristalizēt piemērotāko.

Gaisma. Ja iespējams, jāļauj ieplūst dienas gaismai. Logs vannas istabā piešķirs papildu romantiku. Noskaņu. Jo lielāks, jo labāk. Saules rotaļas (īpaši rietā) smalki akcentēs jebkuru interjeru. Mākslīgā apgaismojuma izvēlei svarīgs ir novietojums, lai gaisma krīt pareizā leņķī (aktuālāk priekš dekoratīvās kosmētikas uzklāšanas). Būtiski, ka vannas istabas apgaismojumu var regulēt, lai katrs dzīves moments tiktu izgaismots attiecīgajā strāvojumā.

Spoguļi. Jā, tos vajag un vairāk kā vienu! Pirmkārt, tie paplašina telpu (īpaši aktuāli mazas ietilpības vietā). Otrkārt, tie piešķir romantiku un raksturu. Un pats galvenais — kvalitatīva spoguļa izvēle izcels personības daili.

 

Vienlīdz nozīmīgi telpas papildinājumi:

Aromāts. Kā vizuālā, tā aromāta noskaņa ir pirmais ar ko sastopamies ienākot telpā, tamdēļ būtiski izvēlēties patīkamu, skaistu aromātu. Aromāts rada atmiņas, emocijas. Tas momentāni var mainīt garastāvokli. Pareizi izvēlēts aromāts radīs vēlamo mentālo stāvokli — atslābinās vai tieši pretēji, uzmundrinās. Sandalkoks, vaniļa, vetīvers, muskuss, roze, citrusi… Sasmaržot, sajust un uzburt savu idilli var ikviens no mums, atliek vien ļauties.

Sveces tā ir noskaņa, gaisma un aromāts. Daļa no pilnvērtīga rituāla savā mājas SPA.

Mūzika. Vērts ieguldīt arī labā skaņu sistēmā. Iedomājies, cik patīkami ļauties ūdens lāšu bungošanai uz ādas, stāvot zem dušas, kad fonā skan sajūtām atbilstošs skaņdarbs, telpa ir piepildīta ar tvaika garaiņiem, aromātu burvību, caur logu spraucas saulrieta atblāzma, kas draiskojas spoguļos un ūdens lāsēs.

Aksesuāri. Vannas istabu papildinās arī koši, funkcionāli aksesuāri. Taburete vai pufiks, kur atlikt drēbes, ekstravagantu formu vai materiālu sienas pakaramie, gaumīgi ziepju turētāji, šarmants paklājs vai citas noderīgas interjera detaļas. Dzīvību piešķirs arī augi, kas piemēroti mitrām, ēnainām vietām, piemēram, marantas.

Ja, iznākot no vannas istabas, krasi ir uzlabojies garastāvoklis, prāts un ķermenis ir relaksēts, tad plānošanas sākumposmā uzstādītais mērķis ir sasniegts.

Lai baudpilni!

No items found.