Dzīve ārpus urbānvides šalkoņas un lielpilsētas drūzmas


2021

Lokācija: Vidzemes piejūra

 

Šis stāsts ir par interjera dizaina entuziastes Violetas sen lolotu sapni — MĀJU, kuras dvēselē strāvo daba. Ģimenes miera ostu ap kuru vibrē jūras sāļais gaiss un rāmi dudina priežu mežs. Vietu, kurā apkārtējā vide un eksterjers nemanāmi saplūst ar interjeru.

Violetas sapnis nule kļuvis par realitāti. Kopā ar Trentini un Honka komandām ir paveikts apjomīgs un atbildīgs darbs. Koka māja piejūras priežu meža ielokā. Saimnieku veikumu novērtē un bauda arī ģimenes mīluļi — papilons un 2 vipeti, kuri ir apmierināti, ka bezrūpīgi var laiskoties dīvānā, jo viens no Violetas uzstādījumiem bija viegli kopjamas mēbeles. Ģimenes nams ir unikāls ar to, ka mājas saimniece, nebūdama profesionāla arhitekte vai interjera dizainere, mazāk kā gada laikā ir panākusi izcilu rezultātu un brīnišķīgi tikusi galā ar interjera veidošanas izaicinājumiem. Daba, kas virmo ap māju harmoniski pāriet arī iekštelpās. Tas bija viņas uzstādījums un mērķis — radīt harmonisku, estētisku, plašu, gaišu, ergonomisku un viegli kopjamu mājvidi, izmantojot kā dabas materiālus, tā ilgtspējīgu un pārdomātu dizainu.

“Sākotnēji baidījos, ka koka nams gala rezultātā izskatīsies pēc lauku mājas kā latviešu viensētās ierasts. Tomēr pateicoties Trentini salonam un tā profesionālajai komandai ar kuru izveidojās patiesa draudzība un sinerģija, radījām eleganti-harmonisku vidi, kas apvieno dabas materiālus, mūsdienu tehnoloģijas un skaistus dizaina elementus.”

Koks, akmens, zaļojošas sūnas, gaismas spēles, plašums ir šīs ēkas raksturojošie vārdi gan raugoties no ārpuses, gan iekšpuses. Pārdomāti izplānojot un rūpīgi izvēloties, Violetai kopā ar vīru un Trentini komandu izdevās no šķietami askētiska koka nama radīt māju ar moderni-gaumīgu piesitienu, kuru caurstrāvo daba un advancēts aprīkojums. Kā piemērs, naturālā akmens kamīns, kas vadāms vied ierīces aplikācijā. Ēka iemieso moderno klasiku, kas ik stundu transformējas pateicoties saules gaismas spēlēm, kas mājā brīvi ieplūst no 4 debespusēm. Dzīva, dinamiska un mainīga vide. Veiksmīgs piemērs kā dabas materiālus un šķietami vienkāršu būvniecības projektu var padarīt par šedevru, piemeklējot un izvēloties vietai un iemītniekiem piemērotāko. Savvaļas materiāli, kas ierasti ir raupji, šajā gadījumā apstrādāti līdz ieguvuši patīkamu, zīdaini-siltu tekstūru.

Būvniecības projektēšanas procesā cikliski tika izdzīvoti vairāku krāsu posmi. Sākotnēji lielāku vilinājumi mājiniekiem radīja Islandes vulkāniskā akmens toņi. Tumši, melni, pelēki. Tad turpinājās plānošanas darbi, kuros dominēja baltā krāsa. Plašums un gara tīrība. Gala rezultātā notika organiska dabas mijiedarbība ar māju un koka nams tika papildināts ar melnu akmens sienu, pelēku modulāro dīvānu, gaisīgi baltu guļamistabu, zaļojošu sūnu sienu un citām toņu un materiālu savienībām, kas analogi projicē apkārtējo vidi. Rezultējošā krāsu gamma, interjera dizains un mēbeļu novietojums rada papildu plašumu, ļauj brīvāk elpot, fokusētāk domāt. Pateicoties Violetas instinktīvajai un pārdomātajai mājas iekārtošanai, ģimenes ligzdā notiek enerģijas cirkulācija un virmo patīkams strāvojums.

Komiski — Violeta Trentini salonā ienāca kādā drēgnā ziemas pievakarē, lai izmeklētu kamīnu mājai, tomēr gala rezultātā tika iekārtota visa māja un tikai tad, kad nama iekārtojums tuvojās finiša taisnei, viņa apjauta, ka aizmirsusi iegādāties kamīnu. Tad nu tas ir kā punktiņš uz ‘i’ ar ko viss aizsākās un noslēdzās. Dzīvības uguns.

 

Zīmoli, kuri radīja dzirksti Violetas acīs un tika izvēlēti kā harmonisks mājas papildinājums:

Planika — kamīns

Molteni&C — garderobe un skapji

Arclinea — virtuves iekārtojums

Edra — ēdamgalda krēsli

Bontempi Casa — ēdamgalds un kafijas galdiņi

Ligne Roset — guļamistabas mēbeles

Foglio D’oro — guļamistabas sienu dekoratīvā apdare

Molto Luce — uz sliedēm montēti prožektori

Flos — dekoratīvā gaisma

B&B Italia — dīvāns

Ligne Roset; 101 Copenhagen — aksesuāri, vāzes

Rexa; Inbani; Fantini; Ever Life Design; Casabath; Tubes; Inalco; Decor Walther — sanmezgli